Instagram Hashtag ve Konum Hikayeleri Özelliği Kullanıma Sunuldu

Popüler sosyal medya sitesi Instagram için iki yeni özellik duyuruldu. Artık hikayeler bölümü Hashtag ve Konum Hikayeleri olmak üzere iki kısma ayrılacak.

Instagram Hashtag ve Konum Hikayeleri Özelliği Kullanıma Sunuldu

Instagram'ın iki yeni özelliği kullanıma sunuldu. Resmi Instagram bloğu aracılığıyla yapılan açıklama ile Keşfet bölümüne Hashtag Hikayeleri ve Konum Hikayeleri olarak iki yeni özellik daha eklenecek.

Instagram üzerinde gelen bu iki yeni hikaye özelliği ile birlikte artık  etiket ve yer gösterimlerinde son 24 saate ait Instagram hikayeleri görüntülenebilecek. Böylelikle tüm konumlarda en üstte Hikayeler kısmı da kendisine yer edinmiş olacak. Instagram'a gelen bu özellik te Snapchat hikayelerinin bir taklidi olarak ortaya çıktı.

Instagram üzerinden hikayeler sadece uygulamanın Android ve iOS'ta 10.22 seri numaralı sürümünde görüntülenebilecek. Hikaye arama özelliği tamamen ortadan kalkarken artık Instagram Hikayeleri konum ve hashtag olmak üzere iki şekilde filtrelenebilecek. Hikayeler için konum bilgisi sadece hikayelerinde yer etiketi kullanan kullanıcılar tarafından verilirken istenildiği takdirde bir coğrafi konum aranarak o alanda hikayelere de erişilebilecek.

Ayrıca Instagram üzerinde belli bir hashtaga ait hikayeleri de filtreleyip görebileceksiniz. Instagram'a gelen Hashtag ve Konum hikayeleri önümüzdeki haftalarda yayınlanmaya başlayacak. Böylece hikayelere konum veya hastag etiketi eklediğinizde bu hikayeler ilgili sonuçlarda yer almaya başlayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.