Instagram Artık Kötü Yorumlara Yapay Zekasını Kullanacak

Instagram isimli sosyal medya platformu bugün yorumlar için yapay zeka teknolojisini kullanmakta olan yeni bir filtre yöntemini resmi bir şekilde getirdi ve bu yöntem ile birlikte kötü yorumların önüne geçebilmiş olacak.

Instagram Artık Kötü Yorumlara Yapay Zekasını Kullanacak

Instagram  isimli sosyal medya platformu bugün yorumlar için yapay zeka teknolojisini kullanmakta olan yeni bir filtre yöntemini resmi bir şekilde getirdi ve bu yöntem ile birlikte kötü yorumların önüne geçebilmiş olacak.

Instagram üstünde yorumları filtreleme ile ilgili özelliğini Eylül ayı içerisinde getirmişti fakat bu fazlası ile basit bir çözüm idi. Bu seçenek içerisinde yalnızca filtrelenmiş kelimelere sahip bulunan kelimeleri barındıran yorumlar otomatik bir şekilde kaldırılabilmekteydi ve kullanıcılarda kendi istemiş oldukları kelimeleri basit bir şekilde filtreleyebiliyor idi.

Artık daha önce yayınlanmış olan bu sistem fazlası ile akıllı bir duruma gelmiş oldu. Makine öğreniminin teknolojisi ile birlikte yapay zeka yapılmış olan sistem yorumların içeriklerini kolay bir şekilde anlayabiliyor ve de kötü  durumdaki yorumları hemen kaldırıyor. Öte yandan bir yorum kötü bir şekilde işaretlendiğinde ise yorumu atmış olan kişi dışında kimse tarafından hiç bir şekilde görülemiyor. Bundan ötürü yorumu yapmış olan kişi de olayın farkına kesinlikle varmıyor.

Eylül ayı içerisinde duyurulmuş olan filtreyi kullanan kullanıcılar için bu seçenek varsayılan şeklinde aktif edilecek fakat yine de uygulama ayarları içerisinde kolay bir şekilde kapatılabilecek. Özellik şimdiki dönemde yalnızca İngilizce yazılmış olan yorumları kapsamakta fakat öteki dillerin de kısa bir süre içerisinde eklenmesi beklenmekte.

ınstagram kotü yorum yapay zeka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.