İngiltere Premier Lig Maçları Kanalı Belirlendi

8 Yıldır İngiltere Premier Lig maçlarının yayın haklarını elinde bulunduran Digitürk, yeni sezon için bu hakları Saran Yayıncılığa kaptırdı. Saran ise bu hakları D-Smart'a kiraladı.

İngiltere Premier Lig Maçları Kanalı Belirlendi

Dünyanın en fazla takip edilen futbol liglerinden İngiltere Premier Lig maçları bundan sonra D-Smart Yayın Portalında yer alacak. Son 8 yıldır yayın haklarını elinde bulunduran Digitürk'ün sözleşmesinin son bulmasının ardından harekete geçen Saran Yayıncılık, bu maçların yayın haklarını aldı. 

Saadettin Saran'ın sahip olduğu Saran Yayıncılık tarafından kiraya verilmek istenen haklar konusunda elini ağır tutan Digitürk'ün bu hamlesi sonucunda D-Smart devreye girerek İngiltere Premier Lig maçlarının yayın haklarını 3 yıllığına kiraladı. 2016-2017 yılının karşılaşmalarıın takip etmek isteyenler bundan böyle 3 yıl boyunca Digitürk'ten değil, D-Smart'tan takip etmek zorunda kalacak.
Milyon Dolarların konuşulduğu yayın haklarıyla ilgili olarak elini çabuk tutan ve bonkör davranan D-Smart, Avrupa maçlarını ve Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarının yayın haklarını elinden aldırdığından bu yana büyük bir düşü yaşamıştı. Ancak bu hamleyle birlikte D-Smart'ın yeniden dekoder satmada ve izlenme oranı payında artış bekleniyor.

Dünya üzerinde yüz milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve en çok izlenen futbol karşılaşmaları arasında zirvede yer alan İngiltere Premier Lig'in ilk hafta maçları, yaşanan yayın hakkı sebebiyle de geçtiğimiz hafta yayınlanmamıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.