Improbable Simülasyon Teknolojisi 500 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Alternatif gerçekliklerin büyük ölçekli olarak inşaa etmeyi olanaklı kılan teknolojisi ile bilinen Improbable, Softbank'tan 502 milyon değerinde bir yatırım aldı.

Improbable Simülasyon Teknolojisi 500 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Improbable adlı şirket Softbank liderliğinde kazandığı 502 milyon dolarlık yatırımın tamamını SpatialOS sisteminin geliştirilmesinde kullanacak.

2012 yılında Cambridge Üniversitesi'nden mezun olan iki bilgisayar mühendisinin kurduğu Improbable sadece bir sanal gerçeklik teknoloji birimi değil. Büyük ölçüde simülasyonlar yapmayı sağlayan alternatif gerçeklik bu şirketi daha iyi tanımlayan terim olacaktır. Improbable CEO'su şirket için bilişimin bundan sonraki önemli aşamasının insanların deneyimlerini zenginleştiren ve gerçek dünyayı nasıl anlamlandırdığını değiştirecek büyük ölçekli sanal dünyaların olacağına inanıyor.

Improbable şirketinin aldığı 500 milyon dolarlık yatırımın tamamının kullanılacağı SpatialOS aslında video oyun simülasyonları ve sanal dünya inşaası için kullanılan bir işletim sistemi olarak öne çıkıyor. Geliştiricilere açık olan SpatialOS işletim sisteminin kullanıcıları arasında teknoloji devi Google'da bulunuyor.

Improbable şirketi MMO tarzı World Adrift ve Second Life'ın sanal gerçeklik yorumu olarak bilinen MetaWorld oyununu geliştiriyor. Simülasyon alt yapısı sadece oyunlarda değil yeni şehirlerin kurulması ve insan bedeninin aldığı ilaçlara karşı tepkisi gibi birçok alanda kullanılabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.