İkinci El Telefon Alırken Bunlara Dikkat!

Akıllı telefon alırken nelere dikkat edilmeli, alacağınız telefon çalıntı olabilir mi? telefonun çalıntı olduğu nasıl anlaşılır. İşte ikinci el bir akıllı telefon alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar.

İkinci El Telefon Alırken Bunlara Dikkat!

Tabii her zaman akıllı telefonların sıfırına sahip olmak mümkün olmuyor. Bu da akıllı telefon kullanıcılarını, ikinci el piyasasına yönlendiriyor. Fakat ikinci el piyasasında biraz dikkatli olmakta fayda var. İkinci el telefon alırken üstünde durulması gereken hususlar nelerdir, nelere dikkat edilmelidir hepsi bu yazıda.

Sahip olmak istediğiniz telefon markası ve modelinde karar kılmak gerekiyor ilk başta. Ekran büyüklüğü, işlemcisi, kamera özellikleri gibi özelliklerinden emin olarak satın alma işlemine başlamak büyük avantaj. Satın almak istediğiniz telefonun piyasa fiyatı ve satıcı fiyatıyla karşılaştırmasını yapın.

Telefonun harici aparatlarına, garanti ve faturalandırmasına dikkat edin. Ürünü daha kapsamlı kontrol etmek için ; *#0*# i tuşlayın. IMEI numarasını sorgulayın. Cihazın ithal, kaçak, çalıntı olup olmadığını öğrenin.

 

ikincieltelefon teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.