IKEA Şirketi Yenilikçi Bir AR Uygulamasını Duyurdu

Artırılmış bir gerçeklik, değişik sektörden firmalarında ilgi odağı durumuna geldi. IKEA şirketi, kullanıcıların eşya seçimlerini basitleştirebilmek için artırılmış bir gerçeklik uygulaması geliştirmeyi başardı.

IKEA Şirketi Yenilikçi Bir AR Uygulamasını Duyurdu

Artırılmış bir gerçeklik, değişik sektörden firmalarında ilgi odağı durumuna geldi. IKEA şirketi, kullanıcıların eşya seçimlerini basitleştirebilmek için artırılmış  bir gerçeklik uygulaması geliştirmeyi başardı.

Kullanıcıların evleri içerisinde iç mekan tasarımını deneyimleyebilmelerini sağlamakta olan IKEA Place isimli uygulaması, Apple şirketinin ARKit Teknolojisinden faydalanıyor. ''İlham alın ve  de parmağınızla gerçek yaşamda pek çok farklı ürünü, stili ve de rengi deneyin'' şeklindeki düşüncesinden yola çıkılmış olduğu açıklanan IKEA Place  isimli uygulamasında, ürün seçiminizi gerçekleştirdikten sonra ürünün kullanılacak olduğu alanı belirliyor ve de ürünü o alan içerisine ekliyorsunuz. Daha sonrasında ise size ürünün birebir olarak aynısının, belirlemiş olduğunuz yerdeki 3 boyutlu bir görüntüsü sunulmakta.

Ürünleri dijital bir şekilde ölçeklendiren  bu uygulamanın %98'lik bir doğrulukla çalışmakta olduğu belirtiliyor. Dolayısı ile bir eşya almayı istediğinizde artık mezura gibi aletleri kullanarak ölçüler almanıza hiç bir şekilde gerek kalmamakta.

Uygulama  ise başlangıç şeklinde kanepeler ile birlikte koltuklar ve sehpalar gibi  çok büyük oturma odası eşyalarına odaklanmakta. Güncellemeler ile birlikte ürün portföyünde yer alan öteki eşyaların da eklenecek olduğu belirtiliyor. Eşyanın eklenmiş olduğu görüntüyü resim ve de video paylaşımı sayesinde arkadaşlarınıza da gönderebilme olanağı sunan  bu uygulama, artırılmış bir gerçekliğin pazarlama sektörü içerisinde kullanımında öncü uygulamalardan bir tanesi olarak ön plana çıkmış oluyor. 

ikea apple ıkea place
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.