IFA 2016'ya geri sayım başladı

240 bin ziyaretçisi beklenen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı IFA, 2 / 7 Eylül tarihleri arasında Berlin’de başlayacak.

IFA 2016'ya geri sayım başladı

IFA 2016’da Huawei, Sony ve Lonovo’nun yeni akıllı telefonları görücüye çıkaracak.

Bu yıl son teknoloji cep telefonu modellerini tanıtmaya hazırlanan markalar arasında Lenovo da var.

Çin markalarının da akıllı telefon piyasasına hızla girişiyle, son 10 yılda pazarda gözle görünür bir büyüme yaşandı. Satış rakamları git gide artan Huawei, Xiaomi ve ZTE, Samsung gibi markaları düşük maliyetli telefonlarıyla tehdit eder hale geldi.

Giga Android Teknoloji haber sitesi editörü Amir Tamannai, bu konudaki görüşlerini belirtti: “Market sıkıştı da diyebilirsiniz. Hemen herkes bir akıllı telefona sahip ve telefonlarından memnunlar. O yüzden yenilik istekleri pek yok, ellerindeki modeller onlara yetiyor. Üreticiler ise yeni modellerine ne gibi şeyler ekleyebileceklerinden emin değiller. Müşteri için iyi, yenilikler ve gelişim için kötü bir şey olsa da orta sınıf akıllı telefonlar oldukça kaliteli. Yüksek teknoloji ürünlere rağbet azaldı.”

Ancak akıllı telefonlar artık hayatımızın bir parçası olduğundan hızla yeni donanımlara uygulamalara sahip oluyor. Ve neredeyse onlarsız yaşayamaz hale geldik. Geleceğin teknolojileri ile hayatımız daha kolaylaşıyor.

Konuyla ilgili Android Pit technology haber sitesi editörü Shu On Kwok,“Akıllı telefonlar kullandığımız diğer ürünlerin beyni. VR filmler izleyebilir, insansız hava aracınızı kontrol edebilirsiniz. Akıllı telefonların çevresindeki eko-sistem her gün daha da önem kazanıyor. Akıllı saatler henüz hayatımıza tam anlamıyla girmese bile yeni dünya bu tip aygıtlar üzerine kurulu olacak. Akıllı telefonumuza bağlanan her küçük aygıt bize büyük bir dünya olarak geri dönecek.” açıklamasında bulundu.

IFA, 7 Eylül’e kadar devam edecek.

 

IFA2016 Berlin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.