IBM Müşterilerine Hediye Ettiği USB Bellekleri İmha Edin Uyarısında Bulundu

Teknoloji ve bilgisayar devi IBM, daha önce müşterilerine hediye olarak sunduğu USB belleklerin kullanılmaması ve hemen imha edilmesi uyarısında bulundu.

IBM Müşterilerine Hediye Ettiği USB Bellekleri İmha Edin Uyarısında Bulundu

Teknoloji ve bilgisayar şirketi IBM, daha önce depolama cihazlarının yanında hediye olarak müşterilerine verdiği USB bellekleri kullanılmaması ve yok edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

IBM tarafından geçtiğimiz Salı günü yayınlanan bildiride Storwize sistemlerinin kurulumunu sağlayan USB bellekerde zararlı kod tespit ettiklerini belirtildi. Dev firma müşterilerine hediye ettiği USB bellekteki zararlı kodun yayılmasını engelleyebilmek içinV3500, V3700 ve V5000 Gen 1 sistemleri barındıran flaş belleklerin imha edilmesini şiddetle tavsiye ediyor.

IBM yaptığı açıklamada USB belleğin bilgisayara takıldığı zaman flaş sürücüsü aracının kendisini sabit diskte geçici bir klasöre kopyaladığını belirtti.

USB bellekte bulunan zararlı kod yazılımı Kaspersky Lab verilerine göre Reconcy Trojan adlı zararlı yazılım ailesine ait ve genel olarak Rusya ve Hindistan merkezli bilgisayarların hedef alındığını ortaya çıkardı. IBM yaptığı açıklama ile flaş belleğin kurulum esnasında kurban bilgisayarına yerleştiğini ancak bu sırada çalıştırılmadığını ifade etti.

IBM firması tarafından ayrıca sürücüyü sisteme takmış olanların kesinlikle bir antivirüs yazılımı kullanarak sistem temizliği yapmalarını ve zararlı yazılımı sistemden kaldırılmasını sağlamalarını öneriyor. Firmaya göre zararlı kod yazılımının bulunduğu klasörü silmek te yeterli oluyor ancak bu tür yazılımların tek bir klasöre kopyalanacak kadar basit olmadığını düşünmekte yarar var.

IBM'in müşterilerine ücretsiz olarak hediye ettiği USB belleklere zararlı kod yazılımının nasıl bulaştığı ise hala soru işareti olarak akıllarda kaldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.