Hyundai Şirketi Fosil Yakıtlardan Vazgeçmeyecek

Hyundai şirketi, 2022 senesi itibari ile 10 tane benzinli, 6 tane dizel ve 6 tane de verimlilik odağına sahip motor üretecek olduğunu söyledi.

Hyundai Şirketi Fosil Yakıtlardan Vazgeçmeyecek

Hyundai şirketi, 2022 senesi itibari ile 10 tane benzinli, 6 tane dizel ve 6 tane de verimlilik odağına sahip motor üretecek olduğunu söyledi. Elektrikli özelliğe sahip araçların yaygınlaşması ile beraber fosil yakıtlı araçların komple ortadan kalkacak olduğu düşüncesi de şimdilik yalnızca bir yanılgıdan ibaret durumda.

Kore asıllı üretici, Kore’de gerçekleştirdiği Uluslararası Motor Konferansı esnasında, içten yanmalı motorların 2025 senesine kadar pazar içerisinde çok güçlü bir payının bulunacağını açıkça söyledi. Bu süreç içerisinde, elektrikli araçlar çok daha fazla yaygınlaşacak ve de Hyundai şirketi bu tipteki araçlardan daha çok üretmiş olacak. Üretici ayrıca, bu geçişe karşın içten yanmalı motorları da üretmeye devam edecek olduklarını açıkladı.


Hyundai şirketi bahsi geçmekte olan verimlilik odağına sahip yeni Smart Stream isimli teknolojisi, motor bileşenlerinin boyut ile birlikte ağırlıklarını azalıp verimliliği arttırabilmeyi hedeflemekte. Üretici, bu yeni motorlar ile beraber termal verimliliği %50 seviyesine kadar çıkartmayı istiyor.

Üreticinin yeni çıkartacağı motorlarından bir tanesi olan G 1.6 turbo motoru, Sürekli Değişen Valf Süresi isimli teknolojisini taşımakta. Bu teknoloji ise, değişik sürüş gereksinimlerine yanıt verebilmek amacı ile silindir valfinin aynı esnada açılıp kapanmasını sağlamakta. Yeni 8 kademeli ıslak 2 kavramalı şanzıman da, çok daha iyi performans ve de yakıt tasarrufu amacıyla fazlası ile verimli bir hidrolik sistemi sunmuş oluyor.

kore hyundai motor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.