Hyperloop One Sonunda Tanıtıldı!

Amerikalı dünyaca ünlü girişimci Elon Musk, Nevada Çölü'nde gerçekleştirilen testlerden sonra nihayet Hyperloop One projesini tanıttı. Önceliki olarak Birleşik Arağ Emirlikleri'nde kullanılacak olan Hyperloop One, yaklaşık 2 saat kadar süren Dubai - Abu Dabi yolunu yüzde doksan oranında düşürerek 12 dakikada tamamlanmasını sağlayacak!

Hyperloop One Sonunda Tanıtıldı!

Tüm dünyada popülerliği bilinen Amerikalı iş adamı ve girişimci Elon Musk, devasa bir projeyle yeniden sahalarda! Nevada Çölü'nde saha testlerinin yapıldığı Hyperloop One projesini resmen tanıtan Elon Musk, bu projesiyle 2 saat süren Dubai - Abu Dabi yolunu yaklaşık 12 dakikaya düşürecek!

Teknoloji çağının en çılgın projelerinden birine imza atan Musk, Enerji ve ulaşım alanında yeni bir devir açacak olan Hyperloop One projesiyle ulaşım sektörüne çılgın bir giriş yapmayı hedefliyor..


Bu bağlamda, Nevada Çölü'nde gerçekleştirilen testlerden sonra, Las Vegas'ta Hyperloop One adındaki yeni teknolojisinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Bu çılgın teknoloji sayesinde, saatler süren mesafeler neredeyse dakikalarla ölçülecek kadar kısalabiliyor! Öyle ki, 2 saat süren Dubai - Abu Dabi yolu tam olarak 12 dakikada kat edilebilecek.

Ortalama bir jetin iki katı hıza ulaşabilen Hyplerloop'un yolcu taşımacılığının yanı sıra kargo faaliyetlerinde de kullanılması bekleniyor.

Hava şartlarından etkilenmeyen Hyperloop, kaza riskini de ortadan kaldırıyor. Ayrıca yüksek hızlara ulaşmasına rağmen, enerjiden tasarruf edebiliyor. 24 saat boyunca çalışabilme kapasitesi ile üretilecek Hyperloop One, çalışmak için enerji depolayabiliyor. Tabii ki bunun arkasında Elon Musk'ın yenilenebilir enerjide var olan başarısı yatıyor.

hyperloop one elon musk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.