Huawei ve Apple Şirketleri Tablet Pazarında Yer Alan Düşüşü Yavaşlatmakta

Tablet pazarı da zorlu mücadelesini devam ettiriyor. Satışlarda senenin bu zamanına kadarki süreçte %3.4 oranında bir düşüş olduğu belirtilmekte.

Huawei ve Apple Şirketleri Tablet Pazarında Yer Alan Düşüşü Yavaşlatmakta

Tablet pazarı da zorlu mücadelesini devam ettiriyor. Satışlarda senenin bu zamanına kadarki süreçte %3.4 oranında bir düşüş olduğu belirtilmekte. Ancak, bazı alışılmış olan oyuncular bu aşağı yönlü olan  eğilimi dikkatlerini düşük fiyata sahip, yüksek değerli olan ürünlere odaklanıp geri çevirmeye çalışmakta.

Apple ve de Huawei şirketinin pazar içerisinde birer başarı hikâyesi yazmakta olduğunu da söyleyebiliriz. Pek çok şirket tablet pazarına karşı bulunan ilgilerini birkaç sene önce iyice azaltmaya başlamışken, bu 2 tane şirketin ürünleri ile uygun fiyata sahip alternatifler sunmakta olduğunu görmekteyiz. Samsung şirketininde da geçtiğimiz aylar içerisinde duyurduğu Galaxy Tab S3 modeli ile üst sınıfta Android tablet arayışında bulunanlara önemli bir seçenek sunmakta olduğunu belirtmek gerekli.

Bu senenin başlarında çıkmış olan, 9.7 inçlik Retina ekrana sahip iPad, özelliklerine bakılırsa çok yüksek seviyeye çıkmamakta. Fakat 2014 senesinin sonbaharında çıkmış olan iPad Air 2 modeline göre işlemci tarafında biraz da olsa iyileşme sağlamakta. Farklı bir deyiş ile Apple şirketinin 9.7 inçlik tabletinin performansını da zamanın ruhuna uygun bir duruma getiriyor.

2017 model  olan iPad’in en önemli özelliği ise, müşterilere standart bir iPad deneyimini daha uygun fiyattan edinebilme olanağını sunması. iPad’i Türkiye içerisinde 1599 Türk Lirası tutarından başlayan fiyatlar ile bulmak olanaklı oluyor. Düşük bir fiyat, Apple şirketinin iPad kısmında da satışları çoğaltmasını sağladı. Bunu açıklanmış olan en son finans raporu içerisinden de görüyoruz.

apple huawei tablet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.