Huawei Şirketine Ait Olan Kirin 970 Resmen Tanıttılar

Yerel bir yapay zeka ile güçlendirilmiş durumdaki Huawei Kirin 970 isimli mobil işlemci, Huawei Mate 10 modeli ve daha sonra çıkacak olan akıllı telefonlara güç veriyor olacak.

Huawei Şirketine Ait Olan Kirin 970 Resmen Tanıttılar

Yerel  bir yapay zeka ile güçlendirilmiş durumdaki Huawei Kirin 970 isimli mobil işlemci, Huawei Mate 10 modeli  ve daha sonra çıkacak olan akıllı telefonlara güç veriyor olacak.

Huawei şirketi, Mate 10  modelindeki akıllı telefonuna güç verecek olduğu açıklanan yeni Kirin 970  isimli işlemcisini IFA 2017 etkinliği kapsamında resmi bir şekilde tanıttı. Yapay zekayla donatılmış durumdaki Huawei Kirin 970 ismindeki işlemci rakiplerini arkada bırakmanın hedefinde bulunuyor.

Huawei şirketinin üst tarafta da belirtmiş olduğumuz gibi yeni işlemcilerinden Kirin 970 modeli için yapay zekaya odaklanmış bir halde. 10 nm şeklinde üretilmiş olan 8 çekirdek özellikli (4xA73 ve @2.4 GHz hız + 4xA53  ve @1.8 GHz hız) işlemcinin, 5.5 milyarlık bir transistöre sahip halde. Mate 10 modeli içerisinde ve sonraki modeller içerisinde Nöral Bilgi İşlemi Ünitesi (NPU)'yle yapay zekayı etkinleştirebilecek olan bu işlemcinin, 4 çekirdeğe sahip Cortex-A73 işlemcinin kümesine göre tam 25 kat daha çok performans sunar iken 50 kat daha fazla güç verimli olduğu da ifade edilmekte. Bulutun bu gücünün, yerel yapay zeka işlemcisi ile birlikte birleştirilmesinin sayesinde çok önemli bir güç elde edilmiş bir halde. Firma, Kirin 970 ismine sahip olan işlemciyi dünya üzerindeki ilk akıllı telefon yapay zekasının bilgi işlem platformu şeklinde nitelendirmekte.

Kirin 970 işlemcisini  kullanacak olan Huawei Mate 10  modeli serisinin ise 16 Ekim tarihi içerisinde düzenlenecek bir etkinlikle tanıtılacak olduğunu da not olarak düşmekte yarar var..

huawei mate 10 kirin 970
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.