Huawei Şirketi Apple Şirketine Meydan Okumayı Sürdürüyor

Huawei şirketi, 16 Ekim tarihi içerisinde tanıtacak olduğu yeni akıllı telefonuyla ilgili paylaşım yaptığı Facebook videosuyla iPhone X isimli modeli içerisinde nesne tanımlama gibi çeşitli görevleri üstlenmiş yapay zekanın görevlerine atanmış durumdaki yeni nöral motor ile ilgili donanımını hedef almakta.

Huawei Şirketi Apple Şirketine Meydan Okumayı Sürdürüyor

Huawei şirketi, 16 Ekim tarihi içerisinde tanıtacak olduğu yeni akıllı telefonuyla ilgili paylaşım yaptığı Facebook videosuyla iPhone X isimli modeli içerisinde nesne tanımlama gibi  çeşitli görevleri üstlenmiş yapay zekanın görevlerine atanmış  durumdaki yeni nöral motor ile ilgili donanımını hedef almakta. 

Geçmiş olduğumuz ay yapılan IFA 2017 etkinliği kapsamında Huawei şirketi, bütünleşik  durumdaki Nöral İşlem Birimi ile beraber gelecek Kirin 970 isimli yonga setini  resmen tanıtmıştı. Mobildeki yapay zeka kapsamında çok önemli bir hamle gerçekleştirmeyi başaran firma öte yandan daha hızlı  bir hesaplama, daha çok uzun bataryanın ömrü ve daha çok kullanıcı güvenliği ile ilgili konularında altını çizmiş idi.

Apple şirketinin nöral motoru gibi Huawei  şirketinin çözümü de çipsetle beraber yapay zekanın görevlerine atanmış durumdaki hesaplama çekirdeklerini barındırıyor. Diğer taraftan, Huawei  şirketinin yapay zekasının daha da derinlere inecek olması olası görülmekte.  Kısaca açıklamak gerekirse, Huawei şirketinin maksadı yapay zekayı bütün sistem seviyesine yayabilmek olabilir.

Yüz tanımlama özelliğinin herkes için yer almadığını da ifade etmekte bulunan firma yalnızca donanım değil, yazılım düzenlemeleri ile birlikte de son nesilde bir makine öğreniminin avantajlarını kullanıp öne çıkabilecek olduğu düşünülmeye başlandı.

Bakalım Huawei şirketi, 16 Ekim tarihi içerisinde gerçek yapay zekalı bir şekilde nitelendirmiş olduğu Mate 10 modeliyle tam olarak neler sunmuş olacak?

huawei mate 10 apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.