Huawei Şirketi Amiral Gemisi Modelinde iPhone X'e Özenmiş

Apple şirketi iPhone X modeli içerisinde yer alan ve de tartışmalara neden olan çıkıntı, gelecek Huawei şirketinin amiral gemisi modelinde de yer alacak gibi gözükmekte.

Huawei Şirketi Amiral Gemisi Modelinde iPhone X'e Özenmiş

Apple şirketi iPhone X modeli içerisinde yer alan ve de tartışmalara neden olan çıkıntı, gelecek Huawei şirketinin amiral gemisi modelinde de yer alacak gibi gözükmekte. Pekala bazılarının sevmiş olduğu, bazılarının ise nefret etmiş olduğu çıkıntı Huawei P11 modeli içerisinde nasıl yer alacak?

Bilmekte olduğunuz üzere geçmiş dönemden günümüze Apple ve de Android akıllı özellikli telefonlar birbirlerinden sürekli olarak tasarım özelliklerini ve de teknolojilerini ödünç almakta. Bu hal pek çok zaman kullanıcıların yararına da oluyor desek yanılmayız.

Son olarak ise, gelecek dönemdeki amiral gemisi modellerinden P11 modeli içerisinde de aynı Android cephesinde yer alan Essential Phone modelinde yer aldığı gibi bir çıkıntı bulunacağı ortaya çıkartılmış oldu. XDA-Developers platformu, resmi  durumdaki firmware dosyalarını incelediği esnada RoundCornerDisplay şeklinde tanımlanan bir referansla beraber bir görüntüyü yakalamış halde. Hatta bir tane konfigürasyon dosyasının ise bunu doğrudan çıkıntı şeklinde tanımladığı ifade edilmekte.

Öte yandan, P11 modelinin ekranı ile ilgili yeni bilgiler bulunmakta. Buna göre ise cihaz 6.01 inç boyutlarında 2160×1080 piksel özelliğe sahip çözünürlüğünde gelecek. Öte taraftan başlangıç animasyonunda da telefonun 2244×1080 özellikli çözünürlük kullanmakta olduğu görülüyor. Bu çözünürlük değişikliğinin bir tasarım farklılığı ya da çıkıntı nedeniyle alınacak bir karardan ötürü olduğu da düşünülmekte.

huawei p11 iphone x
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.