Huawei Şirketi 100 Milyon Taneyi Gördü

2017 senesi Huawei şirketinin adına fazlası ile mutluluk verici bir şekilde geçmeye devam etmekte. Firma, bu senenin ilk üç çeyreği içerisinde 100 milyon tane akıllı telefon satma konusundaki başarısını göstermiş bir halde.

Huawei Şirketi 100 Milyon Taneyi Gördü

2017 senesi Huawei  şirketinin adına fazlası ile mutluluk verici  bir şekilde geçmeye devam etmekte. Firma, bu senenin ilk üç çeyreği içerisinde 100 milyon tane akıllı telefon satma konusundaki başarısını göstermiş bir halde.

Satışlarında seneden seneye %19 oranında bir artış elde etmekte olan firmanın bu açıdan 2016 senesindeki 140 milyon tanelik satış rakamını da aşma konusundaki ihtimali fazlası ile yüksek görülüyor. Bu büyümenin firmanın gelirlerini Ocak ayından Eylül ayına %30’dan daha çok artırmış olmasına da dikkatler çekilmekte.

Ek bir şekilde firma, üst seviyedeki tüketicileri cezbedecek çok daha fazla orta seviye ve de üst seviye ürünler tanıtımı yaparak genişleme arayışında bulunacak. Ar-Ge amacı ile dünya çapında yer alan 10.000 tane çalışanıyla daha çok tüketici kazanmayı ummakta olan firma böylelikle üst seviye sektörü içerisinde daha çok kâr elde etmeyi de kendisine  bir görev edinmiş.

Bu seneki güçlü performansı ile birlikte firma, dünya üzerindeki en büyük 2. akıllı telefon sağlayıcısı konumuna da gelmeyi başarmış oldu. Hatta Huawei şirketi, Haziran ile Temmuz aylarında gerçekleştirmiş olduğu satışları ile birlikte Apple şirketininde önüne geçmiş oldu. Tabii ki  de bu süreç içerisinde iPhone 8 modeli, iPhone 8 Plus modeli ve iPhone X modelininde ortada yer almamasının etkisi çok büyük.

Bakalım firma sene sonuna kadar performansını devam ettirmeyi başarabilecek mi?

huawei büyüme satış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.