Huawei Nova 2 Modeli İçin Geri Sayım Başladı!

Türkiye'de kısa sürede yükselerek global anlamdaki başarısını tekrarlayan Huaweii yeni model konusunda oldukça bonkör davranıyor. Ülkemizde P serisiyle çıkış yakalayan markanın Nova serisi ise tek cihazla piyasaya sürülmüştü. Şimdi ise Huawei Nova 2 için gün sayılıyor.

Huawei Nova 2 Modeli İçin Geri Sayım Başladı!

Bir süredir yurtdışı kaynaklı sızıntılarda 20 MP selfie kamerasına sahip olabileceği tartışılan Huawei Nova 2 modeli için Uzakdoğu'da posterler yayınlanmaya başladı. Poster tamamıyla Çin odaklı olarak görülse de Nova Türkiye'de satışa sunulmuştu. Haliyle ülkemize gelecek cihazlar arasında bekleniyor.

Huawei Nova 2 özellikleri ise orta segment ile üst segment arasında köprü vazifesi görebilir. Keza 4 GB RAM ile gelmesi muhtemel olan cihazda Snapdragon 660 işlemci yongası bulunacak. Posterde ilgi çeken ibare ise yeni Nova serisi oldu. Yani tek bir cihaz için böyle bir ibarenin kullanılması pekte mümkün görünmüyor.

Analistlerin beklentisine göre Huawei Nova 2 için 5.2'' bir ekran, Nova 2 Plus ya da Max seviyesinde daha büyük bir cihaz içinse 5.5'' bir ekran kullanılacak. Her iki modelin ortak noktası ise 20 MP Selfie kamerası ile 12 MP dual arka kamera olacak. Kamera için yine Leica imzasını göreceğimiz aşikâr.

'Selfie için küçük, Huawei Nova 2 için büyük bir adım' olarak nitelendirilen slogan bu devasa özçekim kamerasının sızıntıdan ibaret olmadığını bize gösteriyor. Görünen Huawei Nova 2 çıkış tarihi içinse 26 Mayıs 2017 gösteriliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.