Huawei Kabuğundan çıkıyor

Akıllı telefon şirketler için büyük bir sorumluluk ama bir o kadar da prestij teşkil eden işletim sistemiyle ilgili Huawei yeni bir adım atıyor.

Huawei Kabuğundan çıkıyor

Apple'nin IOS, Nokia'nın Symbian ve Microsoft Windows kullandığı, Blackbery'nin de kendi işletim sistemini kullandığı ve toplamda 8'den fazla fazla işletim sisteminin bulunduğu akıllı telefon dünyasına yeni bir işletim sistemi de Huawei tarafından kazandırılaacak.

En yaygın olarak kullanılanı olan Android işletim sistemi kadar hızlı ve koay kullanışlı bir işletim sistemi çıkartmak için mühendislerine gerekli talimatları veren firma yetkilileri çok yakın bir gelecekte IOS ve Android kadar yaygın bir işletim sistemini piyasaya sürecek. İşletim sistemlerinde ilk 3 sırayı alan Androidk, IOS ve Symbian'dan sonra zirvenin 4. ortağı olmak isteyen Çin'in en çok kullanılan telefonlarının üreticisi Huawei,artık yeni milat için düğmeye bastı.

Android'in bir çok konuda açık veriyor olması yüzünden yenilik peşinde koşan ve kendine ait bir işletim sistemiyle hareket etmek isteyen Huawei'nin bu düşünceyi ilk taşıyan firma olmadığını da söylemek gerekiyor. Yakın geçmişte Samsung'ta kendisine has bir işletim sistemi yapmayı amaçladığını ifade tmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.