Huawei Apple'ı Geçtiğini İddia Etti!

Çin'in en büyük akıllı telefon üreticilerinden olan Huawei küresel anlamda teknoloji devi Apple'ı geçtiğini iddia etti.

Huawei Apple'ı Geçtiğini İddia Etti!

Çin'in önde gelen teknoloji şirketlerinden birisi olan Huawei'nin üst düzey yöneticilerinden olan Allen Wang, Huawei'nin küresel satış anlamında Apple'ı geride bıraktığını ifade etti. Huawei'nin bu açıklamasından sonra pek çok yer Huawei'nin bu iddiasının gerçeğini yansıtmadığını dile getirdi.

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei bugün yaptığı açıklamada küresel anlamda Apple'ı geride bıraktıklarını ve artık kendilerinin dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticileri olduklarını aktardı.

Huawei'nin üst düzey yöneticisi Wang'in açıklamasına göre Aralık 2016'da Huawei küresel bazda Apple'dan daha cihaz sattı. Wang ayrıca Samsung'un da bu dönemde düşüşe geçtiğini ancak kendilerinin oldukça yüksek bir satış gerçekleştirdiklerini belirtti.

Huawei kanadından böyle bir açıklamanın gelmesinin ardından Apple'a yakınlığıyla bilinen bazı şirketler böyle bir durumun gerçek olmadığını ve Huawei'nin Apple'dan dahaçok satış yapmadığını dile getirdi. Konunun ilerleyen günlerde netlik kazanması bekleniyor. 

apple huawei samsung akıllı telefon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.