HTC Şirketinden Yeni Bir Sanal Gerçeklik Başlık mı Gelecek

Bilgisayar kullanıcılarının arasında popüler bir model olarak öne çıkan HTC Vive isimli sanal gerçeklik başlığı yeni sürümü ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkmak için hazırlanmakta.

HTC Şirketinden Yeni Bir Sanal Gerçeklik Başlık mı Gelecek

Bilgisayar kullanıcılarının arasında popüler bir model olarak öne çıkan HTC Vive isimli sanal gerçeklik başlığı yeni sürümü ile  birlikte kullanıcıların karşısına çıkmak için hazırlanmakta. Firmanın son başvurusuna bakılır ise cihaz Vive Focus veyahut Vive M ismi ile gelebilir.

Yeni gelecek mobil sanal gerçeklik başlığının ise gücünü yeni Qualcomm şirketine ait  Snapdragon 835 işlemcisindenden alacak olduğu söylenmekte. Bu türdeki cihazlar için tasarlanmış olan mobil VR platformunun sayesinde başlığın ekstra bir şekilde kamera kurulumuna gerek olmadan kendi pozisyon takibi sistemini kullanacak olması beklenmekte. Kısaca söylemek gerekirse ürün ek bir  tane bileşen gerektirmeden bağımsız bir şekilde çalışacak.

Ürünün  resmi tanıtımının 14 Kasım tarihi içerisinde Beijing’te yapılacak olan Vive Geliştirici Konferansı (VDC)nın etkinliğinde gerçekleştirilmesi için beklentiler fazlası ile yüksek. HTC şirketinin tarafından şu anki modele de 200 dolar tutarında indirim yapılması ise yeni modelin habercisi şeklinde kabul edilebiliyor. Ek bir şekilde firma, kendisine ait sanal gerçeklik portalı olarak öne çıkan VivePort ile özel bir takım içerikler ve teklifleri de sunmakta.

Oculus ise yakın bir zamanda kendisine ait  bağımsız sanal gerçeklik başlığı olan  Oculus Go ile dikkat çekmeyi başarmış idi. Öte taraftan 2018 senesi içerisinde içerisinde sunulacak bu ürün hakkında çok fazla bilgi de bulunmuyor.

Bu esnada HTC şirketinin tarafından yarın U11 Life ismi ile yeni bir tane akıllı telefon modeli tanıtılacak olduğu hakkında iddialarında yer aldığını not olarak düşmeliyiz..

htc htc vive sanal gerçeklik başlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.