HP Şirketinin Dizüstü Bilgisayarları İçerisinde Keylogger Bulundu

Popüler durumdaki bir dizüstü bilgisayar üreticisi pozisyonunda olan HP (Hewlett-Packard) şirketi, yeni bir skandal ile beraber yeniden gündemde.

HP Şirketinin Dizüstü Bilgisayarları İçerisinde Keylogger Bulundu

Popüler  durumdaki bir dizüstü bilgisayar üreticisi pozisyonunda olan HP (Hewlett-Packard) şirketi, yeni bir skandal ile beraber yeniden gündemde. Daha öncesinde dizüstü bilgisayarlarında bir tane keylogger yazılımı keşfedilmiş olan HP, yeniden aynı suçlama ile karşı karşıya.

Daha öncesinde de benzeyen bir suçlama ile birlikte karşı karşıya kalmış olan HP şirketi, durumu kabul ederek çözüm amacıyla bir güncelleme paylaşmıştı. Bugün de HP şirketinin bilgisayarında yine bir keylogger yazılımı bulunmuş olduğu açıklandı.

Çevrimiçi araştırmacı ekiplerinden Zwclose tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılırsa, HP şirketinin  dizüstü bilgisayarlar üzerinde saldırganların tuş vuruşlarını izleyecek olmasını ve de kişisel – finansal verilerin çalmasını basitleştiren bir keylogger yer alıyor.

Söz konusu olan yazlım, arka planda çalışmakta olan ve HP şirketinin dizüstü bilgisayarlarda başlatılmış olan bir touchpad özellikteki yardımcı programının parçası durumundaki HP şirketinin klavye sürücüsü ''SynPTP.sys'' (Synaptics Touchpad Driver) içerisinde tespit edildi.

Araştırmacılara bakılırsa kayıt defteri anahtarının konumu şu şekilde;

* HKLM Software Synaptics %ProductName%

* HKLM Software Synaptics %ProductName% Default

Zwclose şirketi bulgularını geçmiş olduğumuz ay HP şirketine bildirmiş ve firma keyloggerın varlığını onaylayıp kısa zaman önce düzenleme maksatlı olarak bir Driver güncellemesi paylaşmış. HP şirketinin kullanıcıları etkilenmiş olan modellerin tam listesine site üzerinden ulaşabilir ve de düzeltme eki olan sürücüleri kolay bir şekilde yükleyebilir.

hp dizüstü bilgisayar keylogger
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.