HP Şirketi Windows Phone Telefon Üretmeyi Durdurduğunu Açıkladı

Geçmiş olduğumuz se HP Elite x3 isimli modeli ile fazlasıyla iddialı bir biçimde pazara tekrardan giriş gerçekleştiren HP şirketi, yeni bir model geliştirmeyecek olduğunu ve Elite x3 isimli modelinin üretiminin tamamen durdurulmuş olduğunu belirtti.

HP Şirketi Windows Phone Telefon Üretmeyi Durdurduğunu Açıkladı

Geçmiş olduğumuz se HP Elite x3 isimli modeli ile fazlasıyla iddialı bir biçimde pazara tekrardan giriş gerçekleştiren HP şirketi, yeni bir model geliştirmeyecek olduğunu ve Elite x3 isimli modelinin üretiminin tamamen durdurulmuş olduğunu belirtti. HP şirketinin Avrupa ile birlikte Orta Doğu ve de Afrika Bölge Başkanı görevinde bulunan  Nick Lazaridis The Register’a gerçekleştirdiği açıklama içerisinde Microsoft şirketinin mobil pazar için artık önceki kadar önem vermemiş olduğu ve isteksiz  bir durumda olduğunu belirtti.

 

Bu durumun sonrasında ise Windows işletim sistemi kullanmakta olan bir telefon üretiminin yapılmasının mantıksız bir durumda olduğunu dile getirmiş olan Lazaridis, Elite serisi için yepyeni ürünler ve de modeller eklemeyi ilk etapta düşünmüş olduklarını hemen sonrasında ise Microsoft şirketinin isteksizliği sebebiyle yalnızca Elite x3  modeli ile piyasada yer almayı ve  de 2019 senesinde ona olan desteği bitirmeye karar vermiş olduklarını belirtti.

Bunun yanında The Verge sitesine konuşma gerçekleştiren bir HP şirketinin yetkilisi ise Lazaridis’in açıklamalarını  net bir şekilde doğruladı. HP şirketine ait olan Windows Phone isimli telefon modellerinin üretimini durdurması ise Microsoft şirketinin mobil işletim sisteminin gelecek dönemini de çok net bir şekilde gözler önüne sermiş bir durumda oldu.

hp microsoft windows phone
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.