HP Markalı Yazıcıda Hacklenme Riski

Siber güvenliğin ne kadar önemli olduğunun her geçtiğimiz gün kendisini göstermiş olduğu şu günler içerisinde, bir şok ise HP şirketine ait yazıcısı olanlar için geldi.

HP Markalı Yazıcıda Hacklenme Riski

Siber güvenliğin ne kadar önemli olduğunun her geçtiğimiz gün kendisini göstermiş olduğu şu günler içerisinde, bir şok ise HP  şirketine ait yazıcısı olanlar için geldi. Geçmiş olduğumuz Ağustos ayı içerisinde tespit edilmiş olan güvenlik zafiyeti sebebi ile HP markasına sahip olan yazıcınızda kesin bir şekilde hacklenebilir.

54 HP isimli yazıcı modelinin etkilenmiş olduğu bu çok önemli durumdaki zafiyet, hackerların yazıcınızı uzak bir şekilde kontrol edebilmesine de imkan tanıyor. Bir takım modellerin kurumsal ortamlar içerisinde en fazla tercih edilmekte bulunan modellerden olduğunu şöyle bir düşünürsek, HP şirketine ait olan yazıcınızın hacklenebilir bir halde olması fazlası ile korkutucu bir durum almış oluyor.

HP şirketinin tarafından yayınlanmış olan güncelleme ile birlikte bu zafiyet çok hızlı bir şekilde giderildi, hangi HP şirketine ait olan yazıcılarının zafiyetten etkilenmekte olduğunu öğrenmek amacıyla firmaya ait olan web sitesini kullanarak buradan çok daha detaylı bilgilere kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

FoxGlove  platformunun bünyesinde çalışma gerçekleştiren araştırmacıların bulduğunu açıkladığı bu zafiyet CVE-2017-2750 ismi ile tanımlandı. Zafiyetin ise HP şirketinin yazılım güncelleme dosyasına yapılmış olan tersine mühendislik işleminden sonra keşfedilmiş olduğunu da belirtmiş olan araştırmacılar, yazılımın güncellemesinin yapılmasını ise şiddetli bir şekilde tavsiye etti.

hp yazıcı hack
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.