HP Laptop Serileri İçin Şok İddia

HP Laptop serilerinin bazı modelleri için virüs iddiaları ortaya atılmaya başlandı. HP bilgisayarlarda olduğu iddia edilen virüsler neler? konunun detayları neler?

HP Laptop Serileri İçin Şok İddia

Dünyanın en çok satış yapan bilgisayar markalarından biri olarak bilinen HP, özellikle yeni seri bilgisayarlarıyla bu alanda sıkça gündeme gelmeye başladı. Genel anlamda yeni seri bilgisayarlarında da başarılı sistemler sunan HP’nin son olarak ise ilginç bir iddia ile gündeme geldiğini gördük. Bu kez HP serisi için ortaya atılan iddia ise epey bir can sıkıcı oldu. Öyle ki iddialara göre bazı HP laptop serileri içerisinde keylogger virüsü var. Bilgisayarın içerisinde yer alan virüs ise doğrudan sistem dosyalarıyla beraber geliyor. İddialara yansıyan virüs hakkında daha detaylı bilgilere geçelim.

HP Laptop Serilerinde Virüs Var Mı?

İddiaların yayınlanmasının ardından gündem olan konu hakkında ilk detaylarda geldi. Gelen detaylara göre virüs olduğu iddia edilen dosyanın bilgisayarların ses kartı sürücüyle beraber geldiği belirtiliyor. Ses kartı sürücüsü içerisinde yer alan bir dosyada bulunduğu iddia edilen keyloggerın kullanıcıların bilgilerini de riske attığı belirtiliyor.

Konu hakkında HP’nin yalanlama yaparak kendilerine ait böyle bir sistemleri olmadığını açıkladığını ve kesinlikle kullanıcı bilgilerini almadığını açıkladığını belirtelim. MicTray64 adı ile bulunan virüsün hakkında nasıl gelişmeler yapılacağı ise merak konusu oldu.  

HP HP virüs HP keylogger
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.