Honda Şirketi Tam 605 Milyon Dolar Ödeme Yapacak

Takatanın üretimi olan hava yastıkları pek çok otomobil üreticisinin başlarına çok büyük işler açar iken, bu skandaldan ise en fazla etkilenen firmalardan biri de Honda şirketi oldu.

Honda Şirketi Tam 605 Milyon Dolar Ödeme Yapacak

Takatanın üretimi olan  hava yastıkları pek çok otomobil üreticisinin başlarına çok büyük işler açar iken, bu skandaldan ise  en fazla etkilenen firmalardan biri de Honda  şirketi oldu.

Takata  şirketinin tarafından üretilmiş olan ve kaza esnasında sürücüyü veyahut  yolcuları korumanın yerine aracın çok daha  tehlikeli bir duruma gelmesine yol açmış olduğu iddialarıyla dava edilmiş olan hava yastıkları, Honda şirketinin 605 milyon dolar  tutarında bir ceza ödemesi yapmasını kabul etmesini sağlamış oldu.

hatırlıyorsunuzdur 2017 senesinin ilk ayları içerisinde Nissan şirketi de kendi başına 100 milyon dolar tutarında bir ödeme yapmaya razı olmuştu. Aynı dava içerisinde Toyota ile birlikte Subaru ve de Mazda da toplam olarak 553 milyon dolar tutarında bir ödeme yapma konusunda anlaşma sağlamış idi.

Takata'nın üretmiş olduğu hava yastıkları da  çok uzun bir zamandır tartışmalara yol açacak bir vaziyetteydi. Özellikle de kaza esnasında şişen ve de şiştiği gibi patlayıp aracın içine sıcak metal parçaları fırlatmakta olan bu hava yastıkları sebebiyle kullanıcılardan çok büyük şikayetler gelmiş idi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde ise işler hükümetin Takata isimli şirketinin 2016 senesinde sahte kaza raporlarını açıklaması nedeniyle soruşturmaya alması ile daha fazla büyümüştü. Hatta bu dönem içerisinde de Amerika Birleşik Devletleri'nin tarihinin en büyük kapsamlı araçları geri çağırma ile ilgili operasyonu başlatılmış idi.

honda takata abd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.