Hollanda ile Türkiye Arasındaki Gerilim Tırmanıyor !

Hollanda ile Türkiye arasındaki yoğun gerilim tırmanmaya devam ediyor. Türkiye'den Hollanda'ya yönelik sert açıklamalar var. Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda ile ilgili çok sert konuştu.

Hollanda ile Türkiye Arasındaki Gerilim Tırmanıyor !

Türkiye ile Hollanda arasında, Hollanda'nın Türkiye'nin Hollanda topraklarındaki aktivitesinden hoşlanmaması üzerine büyük bir kaos başladı. Hollanda polisi tarafından Türk halkına uygulanan ağır tacizler Türk halkını çileden çıkarırken bu durum Türkiye ile Hollanda'nın arasını ciddi ölçüde açtı. 

Hollanda'da çıkan problemlerin ardından, iki ülkenin arasını daha da gerebilecek açıklamalar da Türkiye cephesinden geldi. Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yaptığı basın açıklamasında Hollanda'nın yaptığının hiç hoş olmadığını ifade etti.

ÖZÜR YETMEZ DEDİ !

Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda'nın yaptıklarından dolayı özür dilemesinin yetersiz olduğunu söyleyerek bunun bedelini ödeyeceklerinin sinyalini verdi. Mevlüt Çavuşoğlu, Hollandalı bakanın izninden bir süre dönmemesini istedi. Aynı zamanda Türk yetkililer tarafından Hollanda'ya yönelik öfke dolu açıklamalar yapılırken Hollanda cephesinden Türkiye'ye gelen sözlü saldırıların artması da dikkatlerden kaçmadı. Bu hadiseler içerisinde iki ülke arasındaki gerilimin daha da tırmanacağı tahmin ediliyor. 

BEDELİNİ ÖDEYECEKSİN !

Aynı zamanda Recep Tayyip Erdoğan tarafından da konu ile ilgili açıklamalar geldi. Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında, Hollanda'nın yaptıklarını bir bir ödeyeceğini söyledi ve adeta tehdit etti.

 

hollanda türkiye güncel haberler siyaset haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.