Hırsızlar Çaldıkları Dizüstü Bilgisayarları Kullanamayacaklar

Microsoft şirketinin almış olduğu yeni bir patent ile hırsızlar tarafından çalınmış olan bilgisayar suçluların işlerine hiç bir şekilde yaramayacak.

Hırsızlar Çaldıkları Dizüstü Bilgisayarları Kullanamayacaklar

Microsoft şirketinin almış olduğu yeni bir patent ile hırsızlar tarafından çalınmış olan bilgisayar suçluların işlerine hiç bir şekilde yaramayacak. Bu patent ile beraber, Microsoft şirketi çalınmış olan cihazları uzaktan hemen kilitleyebilecek ya da hızlıca format atmaya başlayabilecek.

Microsoft şirketi, dizüstü bilgisayar ile ilgili hırsızlıklarını önleyebilmek amacı ile yeni bir patent alma konusunda hazırlık yapmaya başladı. Qualcomm şirketine ait olan Snapdragon çipleri ile donatılmış durumdaki notebookları koruma konusunda planlar yapmaya başlamış olan Microsoft şirketi alacak olduğu bu paten ile birlikte, çalınmış olan bütün cihazları uzaktan hızlı bir şekilde kilitleyebilecek ya da hemen format atmaya başlayabilecek. Teorik bir şekilde cihaz her ne durumda olur ise olsun bilgisayar uzaktan gelmiş olan bir sinyal ile tamamen etkisiz bir duruma getirilebiliyor.

Bu yeni olan teknoloji  ise Microsoft şirketine ait olan Snapdragon işlemcisine sahip sürekli bağlı durumdaki dizüstü bilgisayarlarını güvenlik alanı içerisinde çok büyük bir adım atabilmesini de sağlayacak gibi gözükmekte. Patent onaylanmış olduğu takdirde ise güvenlik konusunda gayet kullanışlı yeni bir özellik olarak yaşamımızda yer almaya başlayacak. Microsoft şirketi son dönemde gerçekleşen siber saldırıların yanı sıra hırsızlar tarafından çalınan cihazları korumaya yönelik çeşitli bir takım çalışmalar üzerinde yoğun bir şekilde çalışmaya başladı. 

microsoft qualcomm snapdragon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.