Hayatınızda Kaç Defa Güneş Tutulması Görebileceğini Kesinleşiyor

Bu belirtilmiş olan web aracının sayesinde ömrünüz süresince şahit olacağınız güneş tutulmalarını açık birş ekilde görebilirsiniz.

Hayatınızda Kaç Defa Güneş Tutulması Görebileceğini Kesinleşiyor

Bu belirtilmiş olan web aracının sayesinde ömrünüz süresince şahit olacağınız güneş tutulmalarını açık bir şekilde görebilirsiniz.

Pazartesi gününde gerçekleşmiş olan büyük güneş tutulmasının hemen sonrasında pek çok insanın aklına aynı bir soru geldi; Bir daha  tam olarak ne zaman olacak? The Washington Post'un geliştirmiş olduğu web aracının sayesinde bu sorunuza bir cevap bulabileceksiniz.

Nerede ise her 2 senede bir, Dünya'nın bir köşesi içerisinde tam bir güneş tutulması gerçekleşmekte. Türkiye'de ise en son gerçekleşen tam tutulma  da 1999 senesinde gerçekleşmiş idi. Eğerki The Washington Post'un paylaşmış olduğu aracına bakacak olur isek, Türkiye'den izlenebilecek bir durumda olan bir sonraki gerçekleşecek tam tutulma ise, 21 Nisan 2088 senesinde gerçekleşmiş olacak. Fakat eğer tam tutulmaları yakalayabilmek amacı ile dünya'yı dolaşmaya gönüllü durumdaysanız, gelecek 100 sene içinde 69 tane değişik tam tutulma daha gerçekleşmiş olacak.

Bu araca bakılır ise, 100 sene yaşayacak olduğunuz var sayar isek gelecek dönemdeki ömrünüz kapsamında tam olarak kaç tane daha tam tutulma gerçekleşecek olduğunu açık bir şekilde gösteriyor. Tek yapmanız gerekli olan şey ise doğum senenizi düzgün bir şekilde girmek. Bu aracın tamamen ücretsiz bir durumda olduğunu da açıklamamız gerekiyor

güneş tutulması the washington post türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.