Hayalet Köpekbalığı İlk Kez Canlı Görüntülendi!

Amerkalı bilimadamları, bu güne kadar canlı olarak kayda alınamamış canlılardan biri olan hayalet köpekbalığını nihayet canlı olarak görüntülediklerini açıkladı.

Hayalet Köpekbalığı İlk Kez Canlı Görüntülendi!

Okyanuslarda, dinazorlar çağından bile daha önceden beri yaşadığı öne sürülen ve bugüne kadar hiç görüntülenemeyen hayalet köpekbalığı, Amerikalı bilimadamlarının okyanusun 2 bin 42 metre derinliğine gönderdikleri uzaktan kumandalı bir denizaltı sayesinde kameraya alınabildi

Başta, tamamen başka bir amaçla çekim yapıldığını söyleyen Amerikalı bilimadamları, tesadüf eseri hayalet köpekbalığını görüntülediklerini söylediler. Yaşayan bir hayalet köpekbalığı olduğuna dair net bir kanıt bulunmadığını hatırlatan bilimadamları, elde edilen görüntülerden ilk olarak bu tür olduğunun anlaşılmadığı, hatta sınıflandırılamadığı belirtilmişti.

Görüntüler üzerinde yapılan incelemeler üzerine, görüntüye yansıyan canlının dinazorlardan bile daha yaşlı olan hayalet köpekbalığı olduğu anlaşıldı. Hayalet köpekbalığı, çok ilginç bir tür olarak karşımıza çıkarken, bu balıkların cinsel organlarının baş bölgelerinde olduğu ve bu özelliği ile diğer köpekbalıklarından sıyrıldığı biliniyor.

Ayrıca Hayalet Köpekbalığı'nın okyanusun binlerce metre derinliklerinde yaşamına devam ettiği daha önce yapılan araştırmalarda ortaya konulmuştu. Elde edilen görüntülerin de okyanusun 2 bin 42 metre derinlikten elde edilmesi bu teoriyi destekliyor.

hayalet köpekbalığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.