Hawking İle Einstein'i Sollamayı Başardı

İngiltere'de yaşamını devam ettiren 11 yaşında bulunan Hint asıllı olan Arnav Sharma, Mensa IQ testi içerisinde 162 puan alıp Einstein ve de Hawking'i geride bırakıp ulaşılabilecek olan en yüksek skoru yapmayı başardı.

Hawking İle Einstein'i Sollamayı Başardı

İngiltere'de yaşamını devam ettiren 11 yaşında bulunan Hint asıllı olan Arnav Sharma, Mensa IQ testi içerisinde 162 puan alıp Einstein ve  de Hawking'i geride bırakıp ulaşılabilecek olan en yüksek skoru yapmayı başardı.

11 yaşında bulunan Hint asıllı ingiliz vatandaşlarından Arnav Sharma, mensa IQ testi içerisinde ulaşılabilecek en yüksek dereceden olan 162 skorunu elde etme başarısını gösterdi.

Bu şekilde ise Sharma, aynı test içerisinde 160 puan almayı başaran Almanya doğumlu teorik fizikçilerden Albert Einstein ve de İngiliz  asıllı fizikçi ve astronomlardan Stephen Hawking gibi Dünya üzerindeki en parlak beyinlerini de geçmeyi başarmış oldu.

Reading bölgesi içerisinde yaşamını devam ettirmekte olan Sharma, birkaç hafta öncesinde girmiş olduğu bu teste hiç bir şekilde hazırlık yapmadığını  da açık bir şekilde belirtti.

Geçtiğimiz sene içerisinde 12 yaşında bulunan yine Hint asıllı bir İngiliz vatandaşı olan Rajgauri Pawar isimli bir kız da test içerisinde 162 skorunu almayı başarmış idi.

The Independent içerisinde bir konuşma gerçekleştiren Sharma ayrıca ''Mensa fazlası ile zor bir test ve de insanların büyük bir kısmının bu testi geçmesi hiç bir şekilde beklenmiyor'' ifadelerine yer verdi. Özellikle de sözel muhakeme yeteneklerini ölçen testte almış olduğu sonuç ise Sharma'yı IQ sıralamasına bakılırsa ülke içerisindeki %1'lik kesimin de ilk sırasına getirmiş oldu. 

einstein hawking arnav sharma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.