Hasarlı Olan Şarj Kablosunun Yüzünen Yaşamını Yitirdi

Şarj olduğu esnada yanan, patlamakta olan akıllı telefon haberlerinin sayılarında son dönemde çok ciddi bir artış yaşanmaya başlamışken, bu defa yaşanan son olayda ise zarar görmüş durumdaki iPhone telefonun şarj kablosu genç taştaki bir kızın yaşamına mal oldu.

Hasarlı Olan Şarj Kablosunun Yüzünen Yaşamını Yitirdi

Şarj olduğu esnada  yanan, patlamakta olan akıllı telefon haberlerinin sayılarında son dönemde çok ciddi bir artış yaşanmaya başlamışken, bu defa yaşanan son olayda  ise zarar görmüş durumdaki  iPhone telefonun şarj kablosu genç taştaki bir kızın yaşamına mal oldu.

Yabancı basın içerisinde hızla yayılmakta bulunan habere bakılırsa yatağının üstünde yer alan iPhone’unu şarja taktıktan hemen sonra uyuyan, Vietnam’da yaşamakta bulunan 14 yaşında olan Le Thi Xoan elektrik akımına kapılıp yaşamını yitirdi.

Yapılmış olan arama esnasında genç kızın yatağı üzerinde daha önce deforme olduğu tespit edilen ve de  bant ile kaplanmış olan şarj aletinin telefona takılı bir durumda bulunduğu açıklandı.

iPhone 6 modelinde olduğu tespit edilmiş olan bu akıllı telefonun, Le Thi Xoan'ın tarafından genel olarak her gece uykudan önce şarja takılmış olduğu, polis  ekipleri tarafından aileyle gerçekleştirilen ilk görüşmede elde edilmiş bilgilerin arasında bulunuyor.

Şarj kablosunun incelenmiş olduğu, fakat henüz bu  kablonun orjinal bir Apple şirketinin ürünü olup olmadığının tespit edilememiş olduğu da açıklandı. Fotoğrafa  çok dikkatli bir biçimde bakıldığında da, kablo orjinal durumdaki şarj kablosuna kıyas ile çok daha kısa gibi durmakta.

Şarj kablosunda yer alan deforme olayda kullanıcının tamamen hatalı olduğu tezini güçlendirir iken, Apple şirketinin tarafındanda özel  bir açıklama yapılması beklenmekte.

apple şarj vietnam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.