Harman İnternational Artık Samsung’un

Google ve Apple’dan sonra bir diğer teknoloji devi Samsung’da otomobil sektörüne giriş yaptı. Samsung, ses sistemleri konusunda dünyaca ünlü şirket Harman’ı 8 milyar dolara satın alıyor.

Harman İnternational Artık Samsung’un

Samsung, son zamanlarda yaptığı yatırımlarla dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde Siri’nin geliştiricisi Viv Labs’ı bünyesine katan Samsung, ses sistemleri konusunda dünyaca ünlü şirket Harman’ı 8 milyar dolara satın alacağını bu sabah yaptığı bir açıklama ile duyurdu.

Harman, aralarında Harman Kardon, Mark Levinson, JBL ve AKG Acoustics markalarının da bulunduğu birkaç marka üzerinden profesyonel ve hi-fi ses ürünleri satıyor. Samsung’un yaptığı açıklamaya göre Harman’ın bağlı otomobil ve ses sistemleri, 30 milyondan fazla otomobilde kullanılıyor. Samsung, bağlı teknolojiler pazarının büyümesinin 2025 itibariyle 100 milyar doları aşacağını tahmin ediyor. Son durumda Samsung’un telefonlarında Harman’ın ses deneyiminden faydalanılması olası görünüyor. Samsung’un Harman’ı 8 milyar dolara satın aldığı belirtilirken anlaşmanın 2017 ortalarında tamamlanması bekleniyor.
Firmanın aldığı sipariş miktarının 24 milyar dolar olduğu belirtiliyor. Otomobillerdeki mobil cihaz teknolojileri ve inovasyon alanlarında faaliyet gösteren Harman’ın Samsung’un radarına girmesinin en büyük nedeni ise otomotiv sektörü ile mobil uygulamaları bir araya getirmesi.

Harman Samsung Viv Labs Otomobil Mark Levinson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.