Hakkari İlinde Teröristlere Ait Olan Bir Drone'in Düşürüldüğü Açıklandı

Hakkari ili içerisinde terör örgütü mensuplarının tarafından kullanılmakta olan bir tane drone, askerlerimiz tarafından başarılı bir şekilde düşürüldü. Teröristlerin kullanmakta olan drone'nin satış fiyatı ise adeta dudak uçuklatır bir cinsten.

Hakkari İlinde Teröristlere Ait Olan Bir Drone'in Düşürüldüğü Açıklandı

 

Hakkari ili içerisinde terör örgütü mensuplarının tarafından kullanılmakta olan bir tane drone, askerlerimiz tarafından  başarılı bir şekilde düşürüldü. Teröristlerin kullanmakta olan drone'nin satış fiyatı ise adeta dudak uçuklatır  bir cinsten.

 

Her geçtiğimiz gün gelişmekte olan drone veyahut bir başka adıyla insansız hava araçları, bir taraftan kullanıcıların eşsiz bir şekilde görüntüler yakalayabilmesini ve de devasa alanları görüntüleyebilmelerini sağlarken, maalesef öte yandan terör örgütleri ilk sırada olmak üzere kötü amaca sahip kişiler tarafından sık bir şekilde kullanılmaya başlanmış oldu.

 

Fırat Kalkanı harekatındaki 35. günü içerisinde, askerlerimize IŞID terör örgütünün tarafından drone yardımıyla bombalı bir saldırı gerçekleştirilirken, tekrar PKK'nın planlamış olduğu benzeyen bir tane saldırı, geçmiş olduğumuz sene Hakkari ilinde erken  bir müdahale ile önlenebilmişti.

 

Geçmiş olduğumuz günlerde Hakkari ilinde benzeyen bir olay yaşanır iken, düşürülmüş olan drone'un fazlası ile üst seviyede bir cihaz olması  ise bütün herkesi çok şaşırttı.

 

Hakkari ilinin Şemdinli ilçesine bağlı bulunan ve de Irak sınırında yer almakta bulunan Derecik beldesi içerisinde, uçuş yapmış olduğu fark edilen bir drone'nin geçtiğimiz günler içerisinde askerlerimiz tarafından vurulup düşürülmüş olduğu ortaya çıktı.

 

Facebook üstünde yayın yapmakta bulunan Kirpi ve de Kobra adlı sayfa tarafından düşürülmüş olan drone'a ait olan görüntüler paylaşır iken, terör örgütünün tarafından bu kadar profesyonel durumdaki bir cihazın kullanılması ise fazlasıyla şaşırtıcı oldu.

 

hakkari drone derecik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.