GTA Aral Şirketinin Elinden Alındı

Sony Eurasia şirketi, Take-Two Interactive ile anlaşma yapıp bünyesinde bulundurmakta olduğu Rockstar Games ve de 2K Games oyunlarının PlayStation ile ilgili sürümlerini Sony şirketine emanet etti.

GTA Aral Şirketinin Elinden Alındı

Sony Eurasia şirketi, Take-Two Interactive ile anlaşma yapıp bünyesinde bulundurmakta olduğu Rockstar Games ve de 2K Games oyunlarının PlayStation ile ilgili sürümlerini Sony şirketine  emanet etti.

Yapılmış olan açıklamaya bakılırsa; Take-Two bünyesine ait durumdaki oyunların, yalnızca Sony PlayStation ürünlerinin dağıtılmasını Sony Eurasia şirketi yapacak. Yani  başka bir açıdan Grand Theft Auto V ile birlikte Mafia III, Red Dead Redemption 2 ve NBA2K18  gibi oyunların PlayStation ile ilgili sürümlerini artık Aral şirketi dağıtmayacak.

Sony ve de Take-Two ile gerçekleştirilen anlaşmaya bakılırsa; Sony Eurasia içerisinde dağıtımı sağlanacak olduğu belirtilen ilk oyun ise NBA2K18 oyunu olacak. Eylül 2017 tarihinde piyasaya çıkacak olduğu belirtilen NBA 2K18 oyununun satış fiyatı da 269 Türk Lirası tutarında olacak.  

PlayStation Türkiye Departmanı Müdürü görevindeki Mustafa Yiğit ise bu  yapılan anlaşma hakkındaki görüşlerini şu sözler ile dile getirmiş oldu; ''Türkiye de, PlayStation  konsolu için konumu en önemli ülkelerden biridir. Bizlerde ülkemizin bu  mevcut konumunu daha çok güçlendirmek ve  de Türkiye’yi endüstri’de büyük bir marka durumuna  getirmek maksadıyla çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. 

PlayStation Türkiye olarak ise en önemli önceliklerimizden bir tanesi ise fiyatları makul bir düzeyde tutarken hem oyunlar içerisinde hem de işletim sisteminde bir takım yerelleştirme desteğini sunabilmektir. 

Bu maksat doğrultusunda PlayStation platformunun çok daha iyi bir duruma gelmesinin adına, Take-Two Interactive şirketi ile 2K ve de  Rockstar Games oyunlarının Türkiye'deki dağıtımını üstlenmiş olduğumuzu açıklamaktan gurur duymaktayız.'' 

rockstar games sony eurasia playstation
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.