GTA 5'in Yapay Zekası Charles, Los Santos Sokaklarına İndi

Yapay zeka gelişiminin her sektöre adım attığı aşikâr. Oyun sektöründe ise uzun yıllardan beri karşımızda olan karakterlerde az veya çok olarak gözlemlenebiliyor. Fakat hiç ana kumandayı yapay zekaya teslim eden birisine rastlamamıştık. GTA 5 Charles isimli yapay zeka ile Los Santos sokaklarını birbirine katıyor.

GTA 5'in Yapay Zekası Charles, Los Santos Sokaklarına İndi

Olayın mimarı Twitch üzerinden oyun yayınları yapan Senddex kanalı olurken GTA 5 oyunu için geliştirdikleri Charles isimli yapay zekanın yaptıklarını canlı olarak yayınlıyor. İlk etapta Charles kısa turlar atarak bulunduğu bölgeyi tanımayı amaçlıyor ve mantık çerçevesinde kendisine şehirde rotalar belirliyor.

Belirli bir noktadan sonra kazalara karışıp oyunun tüm ayrıntılarını kullanmaya kalkışsa da olası sorunlarda simülasyonun yeniden başlatıldığını görüyoruz. Her seferinde GTA 5 yapay zekası Charles şehri daha iyi çözüyor ve daha kapsamlı bir kullanım sunuyor. Doğal olarak GTA 5 sokaklarında yapay zeka ile müthiş bir seyir zevkine ulaşıyoruz. An itibariyle Twitch.tv/senddex kanalının üzerinden canlı yayınla izlenebiliyor.

Dilerseniz yapay zeka Charles ile GTA 5 sokaklarında heyecanın dibine vurabilirsiniz. Kanalın sahibinin yaptığı açıklamalar ise bu yapay zeka sürümünün henüz oldukça yeni olduğunu ve daha da ileriye taşıyacaklarını belirtiyor. Yani Charles geliştirilmeye devam edilecek. Belki de GTA 5 ile başladığı maceraya farklı oyunlarla devam edebilir.

Kim bilir belki de artık Twitch gibi oyun yayını yapan platformlarda yapay zeka oyun videolarını izlemeye bile başlayabiliriz. Onların başarılı ya da başarısız olmalarını görmek bile heyecanlanmaya yetiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.