Groupama Türkiye, kardeş şirketi Groupama Paris Val De Loire’yı İstanbul’da ağırladı

Groupama şirketlerinin birbirlerini daha iyi tanımasını sağlayan ve ortak faaliyetler oluşturmalarına imkan veren kardeş şirket uygulaması kapsamında, Groupama Türkiye ve kardeş şirketi Groupama Paris Val De Loire İstanbul’da bir araya geldi.

Groupama Türkiye, kardeş şirketi Groupama Paris Val De Loire’yı İstanbul’da ağırladı

 

 

Uluslararası grup kültürünün geliştirilmesi amacıyla başlatılan, Groupama grup şirketlerinin paylaşımda ve fikir alışverişinde bulunmasını sağlayan kardeş şirket uygulaması kapsamında; Groupama Türkiye ve Groupama Paris Val De Loireİstanbul’da bir araya geldi. Kardeş şirketler, ortak faaliyet planları oluştururken; oto hasarlarında suistimallerin tespit edilmesinden olağanüstü doğal afet durumunda uygulanacak kriz yönetimine, iç iletişim ve şirket içi etkinliklerden KOBİ ve sigorta sektörüne dek çok sayıda konuda fikir alışverişinde bulundu.

 

İstanbul’da bir araya gelen Groupama Türkiye ile Groupama Paris Val Loire yöneticileri, güçlü olduğu alanlarda deneyimlerini birbirine aktarırken yaratılan sinerji ile ortaklıklarını pekiştirdiler. İki kardeş şirket; operasyonel ve teknik konularda iyi uygulamalarını ve deneyimlerini paylaşmanın yanı sıra kültürel paylaşımda da bulundular. Her iki şirketin yöneticileri, akşam yemeği organizasyonu için gerçekleşen bir tekne turuna katılarak İstanbul Boğazı’nı keşfetti ve ertesi gün Sultanahmet’i gezerek İstanbul’un büyüleyici tarihi dokusuna tanık oldular.

 

Groupama şirketleri arasında tüm hızıyla süren kardeş şirket uygulaması; şirketlere birbirlerini daha iyi tanımanın yanı sıra ortak faaliyet planları oluşturma imkanı sağlamayı, çalışanları arasında kalıcı bir yakınlık oluşturulabilmeyi, uluslararası kültürün yayılmasını sağlamayı ve böylece iyi uygulamaların paylaşılmasını amaçlıyor. Üç yılda bir yenilenen kardeş şirket anlaşmaları ile kardeş Groupama şirketleri; belirli sürelerde bir araya gelerek satış kanalları yönetiminden tarım sigortasına, portföy takibinden çoklu kanal yönetimine çok sayıda alanda çalışma konuları belirliyor ve fikir alışverişinde bulunuyor.

 

Groupama hakkında:

Fransa’nın en büyük mütüel sigorta şirketi olan Groupama, tarım ve sağlık sigortalarından evde bakım sigortalarına uzanan pek çok alanda lider konumdadır. Groupama; Fransa dışında, İtalya, Portekiz, Slovakya, Türkiye, Yunanistan, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Çin, Vietnam ve Tunus olmak üzere 11 ülkede faaliyet göstermektedir. Groupama’nın 13 milyon müşterisi ve 33.500 çalışanı bulunmaktadır. Grup, sigortacılık ve bankacılık alanlarında müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine göre şekillendirilmiş ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Groupama, Türkiye’deki faaliyetlerine 1991 yılında Güneş Sigorta’nın yüzde 36 hissesini alarak başladı. Daha sonra, 2006 yılında Başak Emeklilik ve Başak Sigorta’yı, 2008 yılında Güven Hayat ve Güven Sigorta’yı satın aldı. 2009 yılında Başak ve Güven şirketlerinin faaliyetlerini ‘Groupama Sigorta A.Ş.’ ve ‘Groupama Emeklilik A.Ş.’ markaları altında birleştirdi. Groupama Emeklilik A.Ş. aynı zamanda Milli Reasürans A.Ş.’nin yüzde 5,8 ile en büyük üçüncü hissedarıdır.

“Groupama, 2016 yıl sonu itibarıyla 1.151 milyon TL prim üretimi ve 885 milyon TL Bireysel Emeklilik fon büyüklüğüyle elementer, hayat ve bireysel emeklilik branşları toplamında Türkiye’nin önde gelen sigortacılık gruplarından biridir.” Groupama aynı zamanda, 2.148 özel acentesi, 70 brokeri ve 1.650 Tarım Kredi Kooperatifi’yle birlikte Türkiye’nin en yaygın dağıtım kanalına sahip sigorta şirketlerinden biridir. Groupama Türkiye prim üretiminde, Grubun Fransa harici faaliyet gösterdiği tüm ülkeler arasında ikinci sırada yer almaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.