GoPro İçin Yeni Bir Rakip Mi Geliyor?

Sony standı içerisinde dikkat çeken ürünlerden bir tanesi, IFA 2017 kapsamında resmi duyurusu yapılmış olan Sony RX0 ismine sahip olan kamera oldu.

GoPro İçin Yeni Bir Rakip Mi Geliyor?

Sony standı içerisinde dikkat çeken ürünlerden bir tanesi, IFA 2017 kapsamında resmi duyurusu yapılmış olan Sony RX0 ismine sahip olan kamera oldu. İlk bakıldığında bir aksiyon kamerası şeklinde gibi görünen RX0 isimli modeli, bir aksiyon kamerasından çok daha fazlasını sunmakta.

Sony RX0 ismine sahip olan kamera, 1 inç boyut ile birlikte 15.3 megapiksellik Exmor RS CMOS sensör ve de  sabit bir Zeiss 24 mmlik F4 geniş açısı lensine sahip. Bu anlamdan bakıldığında kameranın firmanın yeni  duyurduğu RX100 Mark V modeli ile aynı yüksek kaliteden bir görüntü kalitesini sunmakta olduğu ifade edilmekte. Öte yandan kamera 4K video ile birlikte saniyede tam 240 kare çekim ile full HD video kayıt ve de saniyede  tam 16 kare sabit RAW fotoğraf çekimi yapabiliyor..

Yalnızca 110 gram ağırlığında bulunan bu kamera yaklaşık olarak 6 x 4 x 3 santimetrelik ölçülerine sahip bir durumda. Toza ve de  yağmura dayanıklı bir durumda olan kamera, 10 metrekij derinliğine kadar suya karşı da bir dayanıklılık sunmakta. Ve hatta MPK-HSR1 ismine sahip olan opsiyonel bir aksesuar ile birlikte bu rakamı  tam olarak 100 metreye çıkartmakta olanaklı. 2,5 metrelik yükseklikten düşmeler ve de 200 kilogram gücüne sahip olan darbeler ise bu kamera için hiç bir şekilde problem değil.

gopro sony rx0
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.