GoPro Çıkış Yapmaya Devam Ediyor

2014 senesi içerisinde halka açılmış olan GoPro şirketi, bugüne kadarki süre içerisinde çokta parlak finansal sonuçlara imzasını atabilmiş bir durumda değil.

GoPro Çıkış Yapmaya Devam Ediyor

2014 senesi içerisinde halka açılmış olan GoPro şirketi, bugüne kadarki süre içerisinde çokta parlak finansal sonuçlara imzasını atabilmiş bir durumda değil. Kârlılık ile ilgili son birkaç çeyrekten beri problemler yaşamakta olan kamera üreticisi, her şeye karşın geleceğe umut ile bakmakta. GoPro şirketi  Hero6 ve de Fusion isimli modellerine bu konu kapsamında fazlası ile güveniyor.

GoPro şirketi geride kalmış olan çeyrek içerisinde finans çevrelerinin beklentilerinin daha ilerisinde bir performansı sergilemeyi de başarmış oldu. Firma senenin ikinci çeyreği içerisinde 296.5 milyon dolar tutarında gelir elde etmiş oldu. Wall Street'in çevreleri  ise bu rakamın tam olarak 270 milyon dolar seviyesine yakın bir durumda olmasını ön görmüştü. 2016 senesinin ikinci çeyreğini ise 220.8 milyon dolar tutarındaki bir gelir ile tamamlamış olan GoPro şirketi, kendisinin adına çok önemli bir gelişmeyi de kaydetmiş oldu.

Fakat bu durum ise, GoPro’nun tam olarak kâra geçmiş olduğu anlamına gelmemekte. Firma 2017 senesinin 2. çeyreğini 30.5 milyon dolar tutarında olan bir zarar ile tamamladı. Bir sene önce aynı dönem içerisindeki zarar miktarının ise  91.8 milyon dolar  tutarında olduğunu düşününce GoPro şirketinin işleri düzeltmeye başlamış olduğu biraz daha rahat bir şekilde söylenebilir.

GoPro şirketinin kurucusu ve de CEO’su  görevinde bulunan Nick Woodman, sonuçları ise ''GoPro yeni bir momentum oluşturmakta.'' ifadeleriyle yorumladı. Hero6 ve de 5.2K çözünürlüğe sahip küre kamera Fusion’ın bu sene içinde satışa sunulacak olduğunu da hatırlatan Woodman, bütün seneyi kârda tamamlama ile ilgili hedeflerinin doğrultusunda hızla ilerlediklerini açıkladı.

gopro fusion hero 6
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.