Google'ın Yüksek Performans Sunan Chrome 59 Güncellemesi Yayınlandı

Google'ın popüler tarayıcısı Chrome güncelleme aldı. Chrome 59 adıyla yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte performans artışının yanında bir takım yeni özellikler de gün yüzüne çıktı.

Google'ın Yüksek Performans Sunan Chrome 59 Güncellemesi Yayınlandı

Bugün için dünyada en çok kullanılan web tarayıcısı konumunda olan Chrome için yeni bir güncelleme yayınlandı. Özellikle hız geliştirmeleri ve materyal tasarımı alanında güçlenen yeni tarayıcının adı Chrome 59 olarak ortaya çıktı.

Yenilenen Chrome ile kullanıcılar güncellemenin getirdiği performansı an ve an hissedebilecekler. Özellikle JavaScript kullanan sayfalarda gezinirken daha önce yaşanan takılma ve donma sorunları Chrome 59 ile birlikte neredeyse sıfıra yakın hissedilecek.. Chrome'un V8 JavaScript motoru sayesinde bu tür sayfalarda rahat bir şekilde sörf edilebilmesi sağlanırken TurboFan bileşeni ile ise JavaScript uygulamalarını çalıştırma açısından bir adım daha ön planda olacak.

Chrome 59 tarayıcısı ile birlikte performans artışının ciddi anlamda hissedileceği belirtilirken bu güncellemeden en çok yararı Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar hissedecek. Masaüstü bilgisayar sistemlerinde ise JavaScript bulunan web sayfalarında yaklaşık olarak %5 ila 10 arasında bir performans artışı sağlanabilecek. Yenilenen Chrome 59 ile birlikte bazı sayfalar artık daha az bellek tüketimi gösterecek.

Google Chrome 59 tarayıcısının "Materyal Tasarım" özelliği ile "Ayarlar" sayfasında uygulanan ve daha sonra uygulamanın genişletilebileceği belirtilirken macOS sistemlerde Chrome 59 web tarayıcısı işletim sisteminin bildirim sistemini kullanmaya başlayacak.

Chrome 59 tarayıcısı ile gelen bir diğer yenilik ise Image Capture API ile birlikte site geliştiricilerinin görüntü yakalarken kamera ayarlarının tamamına erişebilmelerine olanak sağlıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.