Google'ın Robot Üreticisi Boston Dynamics, SoftBank Şirketine Satıldı

Arama motoru devi Google'ın 2013 yılında bünyesine kattığı robotik teknoloji alanında çalışmalarını yürüten Boston Dynamics, Japon teknoloji ve telekomünikasyon şirketi SoftBank'a satılıyor.

Google'ın Robot Üreticisi Boston Dynamics, SoftBank Şirketine Satıldı

Google'ın robot üretim alanı olarak görev yapan Boston Dynamics bölümünün satılacağı resmi olarak doğrulandı. 2013 yılında Google'ın robotik projeler için satın aldığı Boston Dynamics ile ilgili istediği projeleri gerçekleştirememiş olsa gerek satılmasına karar verildi.

Daha önce de Google'ın Boston Dynamics şirketini satılığa çıkaracağına dair iddialar ortaya atılmıştı. Son 4 yıllık süreç içerisinde başarılı çalışmalar yürüten ve farklı amaçlar için kullanılacak birçok robot üretimine imza atan Boston Dynamics'in satılması için çeşitli görüşmelerin yapıldığı bir süredir dillendirilirken bu konu ile ilgili kesin bilgi nihayet ortaya çıktı.

Google'ın da sahibi olduğu Alphabet, Boston Dynamics şirketini Japon SoftBank şirketine satmaya karar verdiği ortaya çıktı. SoftBank ile Alphabet arasında gerçekleştirilen Boston Dynamics'in satış anlaşmasının detayları hakkında pek fazla bir bilgi verilmedi.

Boston Dynamics kurucu CEO'su Marc Raibert'ın yaptığı açıklamada SoftBank ile dünya yararına bir çok robot projesi gerçekleştireceklerini ve bu işbirliği için sabırsızlandıklarını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.