Google'ın reCAPTCHA Android API Servisi Geliştiricilere Sunuldu

Google, Android platformunda geliştiricileri ve uygulamaları daha fazla güvende tutabilmek için reCAPTCHA Android API kullanıma sunuldu.

Google'ın reCAPTCHA Android API Servisi Geliştiricilere Sunuldu

Geliştiriciler için düzenlenen yıllık etkinliklerden birisi olan Google I/O seminerinin bu yıl en önemli konularından birisi geliştiricilerin ve uygulamaların güvenliği adına yapılacak olan düzenlemeler üzerinde duruldu. Android uygulama güvenliği açısından Android Developers Blog üzerinde yayınlanan haberle birlikte Google'ın Google Play Servisi üzerinde bir yenilik olarak reCAPTCHA Android API duyuruldu.

Nedir bu reCAPTCHA Android API?

Web sayfaları üzerinde hemen hergün karşılaşabileceğiniz ücretsiz Google servisi olan reCAPTCHA hizmetini kullanan uygulama ve siteler günden güne artış göstermektedir. Bu hizmet ile birlikte Google, komut dosyaları ile botların gerçekleştirdiği spam hareketlerin önüne geçilmiş olabiliyor.

Google'ın Android uygulamalar için geliştirdiği reCAPTCHA Android API, kullanıcıların beğendikleri uygulamalardan yararlanabilmesi adına bir insan kontrolü olmadan istenmeyen mailler ve kötüye kullanımlardan kaçınabilmek için reCAPTCHA sistemine geçiş yapılacağı duyuruldu.

reCAPTCHA Android API kullanıcılara geliştiricilerin uygulamaları güvenlik tehditlerine karşı korumak adına verdiği hizmetlerle API seti olan Google SafetyNet ile beraber veriliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.