Google'ın İş İlanlarını Yapay Zeka İle Sınıflayan Servisi Google for Job Duyuruldu

Google'ın uzun bir süredir iş ve iş ilanlarına yönelik çalışmaları olduğu biliniyordu. Yapay zeka ve makine öğrenme sistemi ile desteklenen Google'ın iş ilanı servisi Google for Jobs, önceki gün gerçekleştirilen Google I/O etkinliği ile duyuruldu. Sistem birçok servis ile koordineli biçimde çalışacak.

Google'ın İş İlanlarını Yapay Zeka İle Sınıflayan Servisi Google for Job Duyuruldu

Google for Job, iş ilanları servislerinden aldığı verileri sınıflayarak en basit işten başlayıp yöneticiliğe kadar olan tüm iş sınıflarını yapay zeka gibi karmaşık sistemlerle eleyerek kullanıcısına sunacak. Belli başlı teknolojilerin kullanılarak kullanıcısına en doğru işi sunmayı planlayan sistem, iş arayanlarla birlikte işveren kesimin birbirleriyle olan iletişiminde de aktif olarak rol alacak.

Google'ın yeni duyurduğu iş ilanları servisi bu alanda çalışan Facebook, LinkedIn, Careerbuilder Monster gibi işe alım servislerine rakip olarak görünse de aslında tamamen farklı mantıkla çalışacak ve hatta iş imkanlarını bu bahsi geçen servislerden çekerek bir işbirliği içine girecek.

İşe alım uygulama servislerinde olduğu gibi birçok metod kullanılarak iş ve işe alınacakları sınıflandırmayı başarmayı düşünen Google for Jobs, iş ilanlarını lokasyon, ünvan, iş türü gibi çeşitli kategorilere ayırarak kullanıcının en uygun işi bulmasına yardımcı olacak. Google for Job bahsi geçen iş ve işe alınacak bireyleri yapay zeka ve makine öğrenme gibi tekniklerle sınıflandırarak en uygun işe en uygun işin verilmesini sağlayacak.

Google for Jobs uygulaması şimdilik sadece Amerika merkezli kullanılabilecek. Global kullanıma girebilmek için şuanki veriler doğrultusunda uzunca bir süreye ihtiyaç olduğu aşikar. Ülkemiz koşulları göz önüne alındığında bu sistemin gelmesi yılları alabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.