Google'ın Afet ve Acil Durumlarda Duyuru Yapacağı Açıklandı

SOS Alerts ismi verilmiş olan bu yeni duyurulan özellik, arama sonuçlarının en üstünde veyahut haritalarda yer alan bölgelerde uyarı şeklinde karşımıza çıkıyor olacak.

Google'ın Afet ve Acil Durumlarda Duyuru Yapacağı Açıklandı

SOS Alerts ismi verilmiş olan bu yeni duyurulan özellik, arama sonuçlarının en üstünde veyahut haritalarda yer alan bölgelerde uyarı şeklinde karşımıza çıkıyor olacak. Firma, bu bahsi geçen hizmeti sunabilmek amacıyla Federal Acil Durum Yönetim Merkezi ile birlikte Kızıl Haç, Coğrafi ve de Astronomi Hizmetleri Yönetimi ve Filipinler Atmosferik ilk sırada olmak üzre, pek çok kuruluşla çalışmaya başladığını resmi bir şekilde açıkladı.

Google şirketi, aramalar esnasında durumun özeti ile birlikte haritaları, alakalı haberleri, var ise acil durum telefonlarını, internet sitelerini ve öteki alakalı bilgileri ekrana getiriyor olacak.

Afet bölgesine çok yakınsanız, Google şirketi size bütün bu bilgileri içermekte olan özel bir bildirim de göndermeye başlayabilecek. Haritalarda da alakalı durumlarda Google bu bilgileri açılır pencere ile beraber karşımıza çıkartmış olacak. Arama sonuçlarında da gerçekleştiği gibi, Haritalar da  bu olayla alakalı olarak bilgi ile birlikte telefon numaraları ve internet sitelerini görüntülemiş olacak.

Bütün bunların yanında, harita üzerinde sürekli olarak gerçek zamanlı durumdaki güncellemeleri, kapanmış olan yolları ve ulaşımda meydana gelen değişiklikleri de görmek kesin bir şekilde olanaklı olacak. Yeni duyurulmuş olan bu özellik ise; masaüstü ile birlikte mobil web ve de Android ile iOS'ta yer alan Google uygulamalarının yanında, mobil platform için Google Haritalar içerisinde devreye girecek.

SOS Alerts ayrıca, Google'ın benzeyen durumlar için hazırlamış olduğu kişileri bulma, kriz haritası ve  de uyarılar  isimli uygulamalarının yanında da yerini almış oldu. 

 

 

 

 

google sos alerts harita
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.