Google'dan Çevrimdışı Arama Özelliği

Dünyanın bir numaralı arama motoru Google'ın mobil sürümüne yeni bir özellik... Yeni güncellemeyle birlikte gelen özellik internet olmadan yapılan aramayı, internet geldiğinde bildirim olarak gönderiyor.

Google'dan Çevrimdışı Arama Özelliği

Akıllı telefonda aklınıza bir şey geldiğinde ve Google'da aramak istediğinizde internetin olmaması her zaman can sıkıcı bir durumdur. Bulunduğunuz ortamda internet yoksa aramak istediğiniz şeyi o anda ulaşamamanız bir süre sonra onu unutmanıza yol açar.

Her güncellemeyle bünyesine yeni özellikler getiren Google, artık çevrimdışı arama yapmayı da kısmen mümkün kılıyor. Kısmen çünkü internet olmadan arama yapmaya Google'ın henüz gücü yetmiyor. Ancak aramak istediğinizi unutmamak için çok akıllıca bir sistem geliştirildi. 

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü üzere aramak istediğiniz kelimeyi Google'a yazınca, “Kullanılabilir ağ yok. Sonuçlar hazır olduğunda bildirim alacaksınız.” sonucuyla karşılaşıyoruz. Yani 'internetiniz yok, internet gelince biz size aradığınız kelimeyi bildirim göndereceğiz' diyor. İnternet bağlantısı gelince aramak istediğiniz kelime yukarıda bildirim olarak görünüyor.

Daha önceki sesli ve görüntülü arama özelliğinden sonra kısmi çevrimdışı arama özelliği de Google kullanıcılarının fazlasıyla işine yarayacak gibi...

google yeni özellik çevrimdışı arama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.