Google Yöneticisi Microsoft Windows 10 S'den Oldukça Memnun!

Microsoft'un Surface laptop modeli ile beraber duyurduğu ve özellikle eğitim sektöründe kullanmak istediği işletim sistemi Windows 10 S için Google yetkilisinden olumlu yorumlar geldi.

Google Yöneticisi Microsoft Windows 10 S'den Oldukça Memnun!

Kısa bir süre önce Microsoft tarafından özellikle eğitim alanında kullanılmak amacıyla oluşturulan işletim sistemi varyantı Windows 10 S ile birlikte Surface laptop birkaç günlük süre içinde oldukça fazla ilgi çekti. Farklı üreticiler tarafından Windows 10 S işletim sistemine sahip olan dizüstü bilgisayarların 189$ etiket fiyatından başlayarak satışa çıkacakları duyuruldu.

Bilindiği üzere çıkış amacı eğitim sektörü olan bu işletim sisteminde Microsoft eğitim sektörüne yardımcı olmak istiyor. Standart Windows işletim sistemine göre daha kullanışlı ve güvenli bir sürüm olarak nitelendirilen Windows 10 S ile yalnızca Windows Store üzerinde yayınlanan program ve uygulamaların kurulumu yapılıp çalıştırılabilecek. Ayrıca Windows 10 S işletim sistemine sahip laptop veya tabletler Microsoft Edge kullanabilirken Bing arama motoru kullanılabilecek.

Windows 10 S ile ilgili bir yorum da şirketin en büyük rakiplerinden birisi olan Google'ın yöneticilerinden geldi. G Suite Başkan Yardımcısı Prabhakar Raghavan, işletim sistemi ile ilgili yaptığı açıklamada Microsoft'un yaklaşımını doğru bulduklarını ve Google'ın bu rekabetten rahatsız olmadığını belirtti. Ayrıca Google'ın yaklaşımının diğer şirketler tarafınca da benimsenmesinin mutluluk verici olduğunu belirten yönetici, Surface Laptop ile eğitim sektörünün hedef alınmasının Google'ın da doğru yönde ilerlediğinin basit bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Eğitim sektörünün lideri olarak görülen Chromebook ile Windows 10 S dünyasının nasıl bir rekabet içine gireceğini şimdiden kestirmek zor. Bu rekabetin sonuçlarını önümüzdeki dönem net şekidle görebileceğiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.