Google Yanlışlıkla Yeni İşletim Sisteminin İsmini Açıkladı

Google şirketi, çok büyük bir yanlışlık yaparak yeni Android sürümlerinden biri olan Android O'nun ismini açıklamış oldu.

Google Yanlışlıkla Yeni İşletim Sisteminin İsmini Açıkladı

Google şirketi, çok büyük bir yanlışlık yaparak yeni Android sürümlerinden biri olan Android O'nun ismini açıklamış oldu. Söylentilere bakılır ise Google'ın yaklaşmakta bulunan Android ''O'' isimli işletim sisteminin olası adı da açık bir şekilde ortaya çıkmış oldu. Görünüşünden bakıldığı zaman, yaklaşmakta bulunan Android işletim sisteminin tam ismi ''Android Oreo'' şeklinde olacak gibi görünmekte.

Android Police isimli web sitesinin açıklamalarına bakılır ise Google şirketinin kendisine ait olan Google+ sosyal ağı içerisinde yayınlamış olduğu bir tane  videonun dosya ismi yeni sürümün ismini de açık bir şekilde ortaya çıkartmış oldu. O zaman itibari ile silinmiş olan bu video, yaklaşmakta bulunan güneş tutulması esnasında yani 21 Ağustos tarihi içerisinde Android O işletim sisteminin resmi tanıtımı amacıyla yayınlanmış bir video idi.

Android Police  ise videonun ayrıntılarına girmiş olduğunda, videonun gerçekteki dosya isminin tam olarak ''GoogleOreo_Teaser_0817_noDroids (1) .mp4'' şeklinde yazılı bir durumda olduğunu gördü. Tekrardan  Google şirketi, Android O işletim sisteminde yer alan ''O'' harfinin ''Oreo'' anlamına gelmekte olduğunu ise resmi bir şekilde onaylamadı. Bu sebep ile bu isimle ilgili olan  iddiası şimdilik sadece bir söylenti şeklinde düşünülmelidir. Google Android işletim sistemine ait olan ismi son ana kadar açıklamayacak gibi gözüküyor.

google android o android oreo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.