Google ve Samsung Önemli Bir Stratejik Ortaklık Geliştirdi

Ünlü teknoloji devi Google ile Samsung yapay zeka hususunda yeni bir stratejik ortaklık geliştirdi.

Google ve Samsung Önemli Bir Stratejik Ortaklık Geliştirdi

Google ile Samsung, işletim sistemi hususunda zaten diyalog içerisinde olsalarda farklı konularda çok daha kapsamlı stratejik yeni ortaklıklar geliştirmeye karar verdiler. Bu açıklama Samsung temsilcisi tarafından resmi olarak yapıldı. Açıklamada, Samsung'un Google ile stratejik ortaklık yürüttüğünden bahsedildi.

Elimize ulaşan bilgilere göre Google ile Samsung, yapay zeka pazarını geliştirme ve genişletme amacıyla beraber çalışacaklar. Samsung, Galaxy S8 hususunda Bixby isimli yeni bir asistan sunmaya hazırlanıyor. Ancak genellikle Google, Android işletim sistemi konusunda telefon üreticilerine bu gibi unsurlarda bazı kısıtlamalar getiriyor.

İşte Samsung ile Google tarafından gerçekleştirilen ortaklık ile Google'ın Samsung'un bu yeni asistanına destek verdiğini söyleyebiliriz. Çalışmalar sadece Samsung Galaxy S8 ile de sınırlı olmayacak. Tabletler ve daha pek çok telefon için de geçerli olacağını söyleyebiliriz. Yani Google ile Samsung önümüzdeki süreçte teknolojiyi şekillendirmeye devam edecekler ve çok kritik safhalarda yer alacaklar.

 

google samsung ortaklığı samsung yapay zekası özellikleri samsung bixby özellikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.