Google Tuvalet Bulucu Özelliğini Sundu

Google Haritalar'da bir tuvalet bulma aracı geliştirmek için Hindistan Kentsel Gelişme Bakanlığı (MoUD) ile birlikte çalışan Google ülkenin oldukça rezil kabul edilen bir tuvalet sorunu çare oluyor.

Google Tuvalet Bulucu Özelliğini Sundu

Google, Hindistan'ın sağlık sorunları ile mücadele için tuvalet yerini bulma aracı başlatıyor. Google Haritalar uygulaması içindeki alışveriş merkezlerinde, hastanelerde ve diğer halka açık yerlerde tuvaletleri gösterecek.

Ülkenin en önemli sağlık sorunun başında tuvalet sorunu geliyor. Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan'da hane halkının yüzde 70'inin kendisine ait tuvaleti bulunmuyor.

Public Radio International'ın haberine göre 1.2 Milyar insanın yüzde 60'ı tuvalet ihtiyacını açık havada dışarı yapıyor. Hal böyle olunca bu durum ülkede ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor.

Google ve MoUD bu sorunu çözmede yardımcı olmak için ingilizce ve yerel dillerde Haritalar üzerinde en yakın tuvaleti arama imkanı sağlayacak. Aşağıdaki kelimeler ile yapılan aramalar sonunda, haritalar bu arama sonuçlarına göre mevcut tuvaletleri otel, restoran ve diğer kuruluşları gösterdiği gibi gösterecektir.

Sistem Tuvaletlerin durumu hakkında geri bildirimlere de izin verecek. Bir tuvalet temiz değilse veya zaten kapalıysa, kötü bir eleştiri veya değerlendirme puanı verebilecekler.

Uygulama Kasım ayı sonundan itibaren önce Delhi'de devreye alınacak. MoUD programı daha geniş bir alana yaymayı hedefliyor ancak bu biraz zaman alabilir.

Google Hindistan Tuvalet MoUD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.