Google Translate Türkçe Çeviri Artık Daha Başarılı

Yaptığı yeni güncellemesiyle sondan eklemeli dillerdeki başarı oranını artıran google translate servisi, Türkçe dilinden diğer dillere veya diğer dillerden Türkçe diline çeviri kalitesini artırmayı başardı.

Google Translate Türkçe Çeviri Artık Daha Başarılı

Sinirsel makine tercümesi adıyla yeni bir çeviri teknolojisi kullanmaya başlayan google translate, yaptığı bu güncelleme ile Türkçe diline çevirilerde veya Türkçe dilinden diğer dillere çeviride daha kaliteli ve tutarlı sonuçlar çıkarmaya başladı.

Söz konusu güncelleme, daha önce (Eylül ayında) Çin dilinden İngilizce diline çevirilerde test edilmiş ve başarı sağlamıştı. Bunun üzerine Çin dilinde olduğu gibi Türkçe dilinde de karmaşık ve anlaşılmaz halde yapılan otomatik çevirileri daha anlamlı hale getirmeyi başardı. 

GÜNCELLEME NASIL ALINACAK?
Google translate çeviri servisinin yapmış olduğu bu güncelleme, global olarak tüm dillerde aktif edildi. Güncellemenin alınması için kullanıcıların ekstra bir aksiyon almasına veya işlem yapmasına gerek yok. güncelleme, global olarak tüm dillerde firma tarafından uygulanması sebebiyle kullanıcıların bundan etkilenmesi engellenmiş oldu. 

THING TRANSLATOR İLE NESNELERİ TARAYIN
Firmanın metin çevirisi alanındaki başarısının artmasının ardından yeni girişimler de gelmeye başladı. Thing Translator adıyla geliştirilmeye başlanan yeni çeviri teknolojisi için metin girmeye gerek kalmadan, doğrudan akıllı telefonların kamerasıyla herhangi bir nesneyi taratarak farklı dillerdeki isimlendirmelerini öğrenebileceğiz. Yeni uygulama, şuan için deneysel olarak ve sadece beta kullanıcılarında aktif olmasına karşın başarı sağlaması halinde tüm kullanıcılara sunulacağı bekleniyor.

google translate
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.