Google Şirketinin Yeni Pixel Modelindeki Telefonlarında Fark Olmayacak

Google şirketinin önümüzdeki aylar içerisinde yeni Pixel ve de Pixel XL modelindeki telefonlarını çıkartması beklenmekte.

Google Şirketinin Yeni Pixel Modelindeki Telefonlarında Fark Olmayacak

Google şirketinin önümüzdeki aylar içerisinde yeni Pixel ve de Pixel XL  modelindeki telefonlarını çıkartması beklenmekte. Taimen kod ismi ile anılmaya başlanan Pixel XL modelinin bir resmini  çok daha öncesinde görmüştük. Şimdi ise Walleye kod ismi ile anılan daha küçük ekrana sahip olan gelecek nesildeki Pixel’in bir resmini görme şansına erişmiş durumdayız.

VentureBeat içerisinden Evan Blass’ın paylaşmış olduğu bir fotoğraf her ne kadar birazcık bulanık  bir durumda olsa bile, cihazın ekranının çerçevesinin göze çarpmakta olduğunu görüyoruz. Nerede ise sıfır çerçeveye sahip, kenardan kenara yayılmakta olan ekranlara sahip bu telefonları bu sene çok fazla görüp, konuşuyoruz. Samsung şirketinin Galaxy S8 modelleri, yakın bir zamanda çıkması beklenen Note 8 modeli ve dedikoduları sürekli olarak ortalıkta dolaşmakta bulunan iPhone 8  modeli ise bu akımın öncülerinden. Google şirketinin ise halen geleneksel bir yaklaşımın içerisinde yer aldığını görmekteyiz.

Belki  de Google şirketi bu akımın telefonu çok daha çekici bir duruma getirmediğini düşünmektedir. Her ne olur ise olsun, ekranın çerçevesini en kötü ihtimalle bir kademe daha inceltmiyor olmak günümüzde cesur bir hamle şeklinde nitelendirilebilir. Üstelik birde Google şirketinin Android geliştiricileri için uygulamalarını, geleneksel  durumdaki 16:9 ekranın yerine, daha da uzun ve değişik görüntü oranlarına sahip bulunan ekranlara uyumlu duruma getirmek amacıyla teşvik etmekte bulunduğu bir ortam içerisinde. Bununla beraber görmüş olduğumuz fotoğrafın yalnızca bir sızıntı olduğunu da hiç bir şekilde unutmamak gerekli. Yani, firma final ürün içerisinde bundan değişik bir tasarımı da tercih edecek olabilir.

 

google pixel pixel xl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.