Google Şirketinin Sayesinde 3 Milyar Tane Cihaz Çok Güvenli

Google şirketi, Safe Browsing (Güvenli bir Gezinme) isimli servisinin masaüstü ve de mobil Chrome ile birlikte Safari ve Firefox kullanıcılarını potansiyel bir şekilde tehlikeli web siteleri üzerinden uzak tutmakta olduğunu ve bunun sayesinde 3 milyar tane cihazın korunmuş olduğunu açıkladı.

Google Şirketinin Sayesinde 3 Milyar Tane Cihaz Çok Güvenli

Google şirketi, Safe Browsing (Güvenli bir Gezinme) isimli servisinin masaüstü ve de  mobil Chrome ile birlikte Safari ve Firefox kullanıcılarını potansiyel bir şekilde tehlikeli web siteleri üzerinden  uzak tutmakta olduğunu ve bunun sayesinde 3 milyar tane cihazın korunmuş olduğunu açıkladı.

2013 senesi içerisinde 1 milyar ve de 2016 senesinde ise 2 milyar  tane cihazı korumayı başaran Google Safe Browsing isimli servisi, git gide daha çok masaüstü ve  de mobil cihazın korunabilmesine yardımcı olmakta. Google şirketinin zararlı yazılım aracı şeklindeki ilk girişiminden olan bu özel servis, ilk önce firmanın masaüstünde yer alan amiral gemisindeki arama motorunda 2007 senesinde yaşama geçirilmiş idi. Daha sonrasında Safari ve de Firefox tarafından ise benimsenmiş olan servisten daha sonra pek çok web ve de uygulama geliştiricilerde yararlanmaya başladı.

Kullanıcılar için ziyaret etmiş oldukları sitenin aldatıcı bir durumda olduğunu veyahut kötü maksatlı yazılım barındırmakta olduğunu açıklayan servis, 2015 senesi içerisinde Android işletim sistemi için Chrome uygulamasında varsayılan bir duruma getirilmiş idi. Hali ile bu durumda bu servisin kullanılma oranını 2016 senesinin başlarında çok ciddi bir anlamda arttırmış oldu.

Google şirketi, günümüzdeki Safe Browsing isimli servisinin makine öğrenimi kullanmakta olduğunun altını çizmekte ve devamlı bir şekilde kendisini daha fazla geliştirmekte olduğunu da vurguluyor.

google safe browsing güvenli gezinme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.